Skocz do zawartości
Forum

Badanie rezonansem magnetycznym


Gość bogusławr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące badania rezonansem magnetycznym. Zastanawiam się, kiedy wykonuje się takie badania, jak one wyglądają i czy są jakieś przeciwwskazania? Może ktoś z czytających to miał kiedyś wykonywane takie badanie i mógłby napisać o tym kilka słów? Byłbym bardzo wdzięczny.
Mój problem polega na tym, że od jakiegoś czasu mam problemy z kręgosłupem. Czy z powodu takich dolegliwości można uzyskać skierowanie na rezonans?

Odnośnik do komentarza

Witaj,
jakiś czas temu przeszedłem badanie rezonansem magnetycznym, choć wskazaniem dla mnie były choroby serca, które dolegają mi już od dłuższego czasu, a które można diagnozować przy użyciu tego badania. Jeśli natomiast chodzi o Twoje dolegliwości, to owszem badanie rezonansem będzie wskazane.

W przypadku kręgosłupa rezonans wykonuję się, gdy zachodzi podejrzenie guzów kanału kręgowego oraz w ogólnej ocenie anatomicznej struktur kanału kręgowego.
Pozdrawiam, mam nadzieję, że udzieliłem kilku niezbędnych informacji!

Odnośnik do komentarza

Witam. Ze względu na magnes używany podczas tego badania, nie powinno się go przeprowadzać u osób, z jakimikolwiek metalowymi przedmiotami umieszczonymi wewnątrz ciała (zastawki serca, wszczepione płytki ortopedyczne). Badania nie wykonuje się u osób mających wszczepiony rozrusznik serca lub pooperacyjne metalowe klipsy na tętniakach. Badanie przeprowadzą się na czczo, więc nie jedz nic 6 godzin wcześniej. I pamiętaj, żeby nie wnosić do pomieszczenia żadnych metalowych przedmiotów!!

Odnośnik do komentarza

Rezonans magnetyczny jest nowoczesnym badaniem, które pozwala zobaczyć wszystkie narządy w wielu płaszczyznach. Dzięki badaniu można stwierdzić guzy, nowotwory itd. Wiem, że osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca nie mogą przystąpić do tego badani i kobiety z wkładką wewnątrzmaciczną z metalu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...