Skocz do zawartości
Forum

Badania lekarskie pracowników


Gość zuzannan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Niedługo mam podjąć pierwszą pracę i zastanawiam się, jak to jest z badaniami lekarskimi pracowników. Rozumiem, że od pracodawcy dostanę jakieś skierowanie na badania, które mam wykonać. Zastanawiam się, co to będą za badania. Moja praca to w zasadzie taka zwykła praca biurowa.

I jeszcze drugie pytanie, co jaki czas są wykonywane takie badania lekarskie, co roku?
I czy one obowiązują tylko, jeśli pracuje się na umowie o pracę, czy na wszystkich rodzajach umów?
Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Witam,
pracodawca ma obowiązek skierować pracownika na trzy rodzaje badań: wstępne, okresowe, kontrolne. Jeśli rozpoczynasz pracę to będziesz zmuszony wykonać badania wstępne, a ich konkretny rodzaj będzie zależeć od charakteru wykonywanej pracy.
Koszty związane z przeprowadzaniem badań ponosi pracodawca.

Odnośnik do komentarza

W przypadku pracy biurowej badania nie są jakieś szczególnie specjalistyczne - tylko takie ogólne badanie, czy nie jesteś chora (lekarz osłucha pracę serca, zmierzy ciśnienie...). Jeśli będziesz pracować przy komputerze, to takie badania będziesz miała co 4 lata. Z mojego doświadczenia wynika, że lekarze raczej traktują to jako formalność...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...