Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie nerwu trójdzielnego


Gość filip0

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Piszę z takim w sumie niemałym problemem, gdyż przez kilka ostatnich dni okrutnie boli mnie głowa. Najsilniejszy ból odczuwam w okolicach ucha i skroni. Nie do końca wiem co się stało, bo nigdy wcześniej nie miałem takiego bólu, w dodatku tak nagle.

Co prawda przewiało mnie trochę ostatnio i właśnie odczułem to po lewej stronie, czyli dokładnie w miejscu tego bólu teraz. Byłem ciekawy co się mogło stać, bo w końcu to był tylko wiatr i trudno było mi uwierzyć, że wyrządził takie szkody. Zrobiłem mały research po necie i okazało się, że mogę mieć zapalenie nerwu trójdzielnego. Brzmi to trochę strasznie, więc piszę tutaj, abyście mi powiedzieli co to za choroba i czy mogę ją mieć. Czy wiatr mógł spowodować, że go dostałem? A jeśli tak to jak to leczyć? Musze iść do jakiegoś konkretnego lekarza czy po prostu do rodzinnego? Być może część moich pytań jest naiwna, ale naprawdę jestem lekko zdezorientowany i nie wiem co mam teraz robić. Może to samo przejdzie jakoś? Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Nerw trójdzielny odpowiada za unerwienie spojówki, błony śluzowej nosa, języka, skóry twarzy, mięśni żwaczy. Nerwoból nerwu trójdzielnego to dość rzadka choroba. Większość przypadków dotyczy ludzi w wieku ok. 40 lat, choć występują przypadki nerwobólu nerwu trójdzielnego także u dzieci.

Moja mama ma powtarzające się zapalenia nerwu trójdzielnego. Dostaje zastrzyki, po których sytuacja poprawia się, ale po jakimś czasie zapalenie wraca.

Kup sobie zioła szwedzkie i rób okłady na chorą część twarzy. Twarz najpierw trzeba dobrze wysmarować bardzo tłustym kremem albo maścią (dobra będzie nagietkowa) i dopiero na tak przygotowaną skórę nałożyć kawałek gazy zwilżonej ziołami szwedzkimi i pozostawić na 2-3 godziny. Najlepiej idź do lekarza, on może postawić słuszną diagnozę.
Powodzonka w leczeniu.

Odnośnik do komentarza

Też mnie coś takiego dopadło i od tamtego czasu przywiązuję o wiele więcej wagi do odpowiedniego ubierania się, gdy jest silny wiatr albo mróz. W każdym razie gdy poszłam do lekarza to przepisał mi takie specjalne krople do zakraplania do ucha i były one rewelacyjne. Dosyć szybko wyleczyły mnie i skutecznie zmniejszały ból. Niestety nazwy tych kropli już nie pamiętam, ale jak pójdziesz do lekarza i powiesz, że chciałbyś olejek do zakraplania do ucha to powinien wiedzieć o co chodzi. Powodzenia! Mam nadzieję, że Tobie również pomoże.

Odnośnik do komentarza

Samodzielnie diagnozowanie nie jest dobrym pomysłem. Może to nic groźnego i wystarczą dobre krople, ale ja bym radziła jednak sprawdzić uszy. I to nie u zwykłego lekarza, tylko u specjalisty w tej dziedzinie. Idź do rodzinnego i poproś o skierowanie do laryngologa, wtedy będziesz pewien, czy to zapalenie nerwu trójdzielnego. Tak jak ktoś już wspominał, to rzadka przypadłość, więc warto ją dobrze rozpoznać (lub wykluczyć). Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...