Skocz do zawartości
Forum

Duszący kaszel, sine wargi i małżowiny uszne a astma


Gość dominik6d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
ostatnio zaobserwowałem u siebie niepokojące objawy. W czasie kaszlu, któremu towarzyszyła duszność, zauważyłem, że mam wciągniętą skórę między żebrami, a moje skrzydełka nosa są wydęte. Co więcej pojawiało się u mnie zsinienie warg i małżowin usznych.

Jestem alergikiem, dlatego zacząłem się zastanawiać czy nie są to początki astmy? Co powinienem zrobić? Może wizyta u lekarza nie jest konieczna, bo są to po prostu ostrzejsze objawy alergii.

Czy ktoś, kto jest chory ma astmę, mógłby napisać mi, jak w jego przypadku wyglądały początki astmy?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy twoje ataki kaszlu są częste i długotrwałe. Jeśli tak, to faktycznie mogą być pierwsze objawy astmy. Jest to tym bardziej możliwe, że jesteś alergikiem, a niestety alergia czasem może prowadzić do astmy.
O objawach astmy możesz też przeczytać tutaj http://abcastma.pl/objawy-astmy

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Objawy, które opisujesz mogą świadczyć o tym, iż rozpoczyna się u Ciebie astma. Silnym czynnikiem predysponującym do tej choroby są alergeny. Powinieneś zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który z pewnością skieruje Cię do specjalisty pulmonologa. Astmę stwierdza się na podstawie wywiadu z pacjentem, badania fizykalnego oraz wyników specjalistycznych badań. Badaniem, które jest decydującym w diagnozie jest spirometria płuc. Warto zgłosić się do lekarza, gdyż nieleczona astma pogłębia objawy.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Początek astmy często poprzedzony jest innymi chorobami alergicznym tj, sezonowym nieżytem nosa, pokrzywką, czy atopowym zapaleniem skóry. U niektórych osób początek astmy występuje po infekcji dróg oddechowych (jest to astma nieatopowa czyli nie uwarunkowana dziedzicznie lub inaczej wewnątrzpochodna). W niektórych przypadkach jedynym objawem astmy przez wiele lat jest uporczywy kaszel. Taką postać astmy nazywamy wariantem kaszlowym. Rozpoznanie astmy potwierdza lekarz na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego, spirometrii, obserwacji szczytowego przepływu wydechowego i czasem prób prowokacyjnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...