Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na przewlekłe bóle głowy


Gość rozaliam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z przewlekłymi bólami głowy. Co prawda głowa nie boli mnie ciągle, ale bardzo często i na długo. Nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, a leki przeciwbólowe już mi w ogóle nie pomagają. Boję się iść do lekarza i prosić o silniejsze leki przeciwbólowe, takie na receptę, bo wiem, że są uzależniające.

Może ktoś z Was ma podobne doświadczenia? Nie wiem co mam z tym robić, bo przez te bóle głowy jestem ciągle rozdrażniona i wiem, że trudno ze mną wytrzymać. Boję się, że odsunę od siebie wszystkich bliskich. Poradzcie mi, proszę, co mogę zrobić, by w naturalny sposób pozbyć się tego powracającego bólu.

A jeśli macie jakieś doświadczenia w podobnej sprawie i uważacie, że bez wizyty u lekarza się nie obędzie poradźcie do jakiego specjalisty mam się zwrócić i na jaką pomoc mogę liczyć.

Mam nadzieję, że pomożecie mi jakoś, bo chcę wrócić do dawnej siebie i normalnego życia.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Mam podobnie. Doskwierają mi przewlekłe bóle głowy. Nie jestem w stanie normalnie pracować. Znajoma poleciła mi aromaterapię i zioła. Według mnie to najlepsze, naturalne sposoby na bóle głowy. Prowadziłam niezbyt zdrowy tryb życia w stresie. Bolał mnie kark i szyja. Kiedy siegnęłam po zioła, bóle ustępowały. Wykorzystywałam olejki eteryczne o działaniu uspokajającym, polecam zwłaszcza rumiankowy, rozmarynowy i olejek z dziurawca.

Uspokajająco działają także olejki miętowy, lawendowy i z drzewa herbacianego. Wcieram olejki w skronie. Można także stosować wonne inhalacje w kominku. Przez masaż olejkami poprawia się krążenie krwi.

Życzę powodzenia. Spróbuj, a nie będziesz żałować.

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Rozumiem Twój problem, bo sama to przerabiałam. Poszłam wtedy do neurologa i zrobił mi mnóstwo badań. Najważniejsze to poznać przyczynę bólu, bo wtedy można ją próbować wyeliminować. Samo łykanie tabletek przeciwbólowych to żadne rozwiązanie, bo to tylko maskowanie bólu a nie leczenie. Także idź do neurologa, zbadaj się i nie łam. Na pewno razem z lekarzem coś wymyślicie i w końcu pozbędziesz się tych uciążliwych bólów. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Łucjay - tabletki mogą tylko pogorszyć sprawę, odstaw je więc jak najszybciej! Problem z bólami głowy jest taki, że istnieje mnóstwo ich rodzajów, a przyczyny mogą być naprawdę różnorakie. Może niekoniecznie twoje bóle mają podłoże neurologiczne. Moja kuzynka walczyła z przewlekłymi bólami głowy przez dwa lata. "Jechała" na naprawdę silnych lekach, a i to niewiele pomagało. Ostatecznie okazało się, że to wina zębów - ósemki wyrosły jej w tak dziwny sposób i były tak długie, że wrzynały się w jakąś część czaszki - i stąd bóle. Brzmi okropnie, ale może warto sprawdzić, czy to nie jest powód twoich bólów. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Witaj,
doskonale rozumiem, że nie chcesz "faszerować" się środkami farmakologicznymi, ponieważ nie zawsze przynoszą one pożądane efekty, a cierpi na tym tylko nasza wątroba.

Proponuję Ci jakieś naturalne metody leczenia intensywnych bólów głowy. Może powinnaś spróbować akupunktury. bardzo wiele osób deklaruje, że w ich przypadku doszło do całkowitego wyleczenia migreny, właśnie po zastosowaniu akupunktury. Nie potrzebne im były dłużej żadne środki przeciwbólowe.

Pamiętaj jednak, że akupunktura przynosi efekty tylko wtedy, gdy jest wykonywana regularnie. Systematyczność to pierwszy krok do wygranej z chorobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...