Skocz do zawartości
Forum

Niski poziom białych krwinek


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie, co może oznaczać mała liczba leukocytów w morfologii? Robiłam ostatnio badanie, wyszło, iż białych krwinek jest znacznie za mało. Czy są jakieś sposoby na zwiększenie ilości tych substancji w naszej krwi? A może znacie skuteczne, domowe sposoby na zdrową krew? Słyszałam, że niektóre witaminy uzupełniają deficyt białych krwinek. Jakie witaminy powinnam zażywać?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Nie szukaj "domowych sposobów" tylko idź do lekarza. Nie musi to być choroba, ale warto się upewnić. Nie rozumiem ludzi, którzy koniecznie chcą się leczyć bez konsultacji z lekarzem, przecież to nierozsądne. A przyjmowaniem Bóg wie jakich witamin możesz sobie tylko zaszkodzić. Pomyśl zanim zrobisz coś głupiego!

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Niedobór białych krwinek, czyli leukopenia najczęściej jest stanem przejściowym i związanym z przewlekłym zmęczeniem albo infekcją wirusową. Bardzo rzadko zdarza się również, że może zwiastować chorobę, dlatego nie powinnaś jej bagatelizować. Skonsultuj swoje wyniki z lekarzem rodzinnym, który przeprowadzi wywiad oraz ewentualnie zleci dodatkowe badania na podstawie których będzie mógł stwierdzić, czy mamy do czynienia z chorobą czy to tylko jednorazowe zdarzenie, które ustąpi samoistnie. Nie ma „domowych sposobów” na podwyższenie ilości białych krwinek. Pomocne może okazać się jedzenie produktów bogatych w kwas foliowy, gdyż jest on bowiem niezbędnym elementem do prawidłowego krwiotworzenia.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Też miałam takie kiepskie wyniki badania krwi. Leukocytów miałam o połowę mniej niż powinno ich być, a miesiąc wcześniej jak robiłam badania to były w normie. Okazało się, że wcześniej przepisano mi leki, które tak negatywnie wpłynęły na białe krwinki. Strasznie bałam się, że to białaczka, ale po odstawieniu leków po jakimś czasie wszystko wróciło do normy. Musisz skonsultować się z lekarzem. To może, ale nie musi być poważna sprawa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...