Skocz do zawartości
Forum

Czy białaczka jest uleczalna?


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Powszechnie wiadomo, że nowotwory nie są wyleczalne. Wiele ludzi umiera na raka. Zastanawiam się jak jest z białaczką. Słyszałam, że w 2009 roku wymyślono metodę, która zastępuje chemioterapię. Białaczka jeszcze kilka lat temu była traktowana jak wyrok. Pytanie kieruję do osób, które coś wiedzą na ten temat. Niedawno dowiedziałam się, że moja przyjaciółka ma tę chorobę. Nie wiem, jak mam ją pocieszyć. Może wiecie gdzie są kliniki w Polsce, w których leczą białaczkę? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Z białaczką można sobie poradzić. Ja jestem zdrowy już od 8 lat. Twoja przyjaciółka nie może się załamywać. Rak to wcale nie jest wyrok! Trzeba tylko podjąć rękawicę i walczyć. Bądź przy niej. Nawet jeśli mówi, że nie ma ochoty na twoje towarzystwo, że wcale cię nie potrzebuje i chce być sama, to nie powinieneś jej zostawiać. Wsparcie bliskich jest bardzo potrzebne. Gdyby nie było przy mnie mojej żony, która sprawiała, że miałem siłę otworzyć oczy i znów walczyć nie wiem jakby się to skończyło...

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Twoje stwierdzenie iż nowotwory nie są wyleczalne jest wysoce nieprawdziwe. W odniesieniu do białaczek za osoby wyleczone uznajemy te u których choroba jest w remisji powyżej pięciu lat. Nie podałaś żadnych szczegółów na temat choroby koleżanki, więc nie można mówić tu o żadnych rokowaniach, gdyż dla każdego typu białaczki są one inne. Podobnie się to ma do sposobów leczenia. Staraj się pocieszyć i wesprzeć przyjaciółkę na duchu w tej niewątpliwie trudnej dla niej chwili. Duże znaczenie w terapii ma wiara pacjenta wyleczenie, która dodatkowo musi być utwierdzana przez znajomych oraz rodzinę.

Odnośnik do komentarza

Cześć,
No pewnie, że białaczka jest wyleczalna! Tzn. zależy w jakim jest się stadium, ale nigdy nie można się poddawać. Nawet jeśli jest już bardzo źle to można wyzdrowieć, bo organizm człowieka to ciągle zagadka. Moja żona miała już wyrok, że zostało jej kilka miesięcy życia, a ten wyrok postawiono jej 5 lat temu! Trzeba walczyć! Poza tym są różne intensywności choroby. Najważniejsze to badać się regularnie, żeby chorobę wykryć jak najwcześniej. wtedy szanse wyleczenia są największe. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...