Skocz do zawartości
Forum

Leki niedozwolone dla astmatyków


Gość Łucjay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niedawno u mojego dziecka zdiagnozowano astmę. Gdy się o tym dowiedziałam, byłam przerażona, bo wiem, jakie ograniczenia dotyczą ludzi, którzy mają tę chorobę. Staram się zebrać, jak najwięcej informacji na temat astmy, bo zależy mi na skutecznym kontrolowaniu choroby mojego dziecka.

Ostatnio przeczytałam, że istnieją leki, których nie należy podawać chorym na astmę. Wśród nich podobno znajdują się środki farmakologiczne na bazie aspiryny i ibuprofenu i teraz zastanawiam się czy to prawda? Może macie więcej informacji na ten temat i zechcecie się ze mną nimi podzielić? Będę wdzięczna za każda wskazówkę!

Odnośnik do komentarza

Aspiryny w ogóle nie należy podawać małym dzieciom, a u astmatyków nie powinno się jej również podawać w późniejszym wieku. Leki przeciwgorączkowe na bazie ibupromu ponoć mogą nasilać ataki duszności i nasilać kaszel. Ja staram się unikać takich leków. A za każdym razem czytam ulotki wszystkich leków, jeśli znajdę informację o przeciwwskazaniach dla astmatyków zawsze dzwonię do lekarza, który go przepisał i pytam, czy na pewno zrobił to świadomie. Ostrożności nigdy za wiele.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Przy dzieciach jest zawsze mnóstwo roboty, a przy dzieciach z astmą 3 razy tyle. Będziesz musiała teraz o wiele bardziej uważać na swoją pociechę. To niestety nieuniknione. A jeśli chodzi o leki to najlepiej będzie, jeśli będziesz uważnie czytała ulotki. Są tam wszystkie informacje o ewentualnych przeciwwskazaniach dla astmatyków.

Odnośnik do komentarza

Mam akurat zaprzyjaźnionego lekarza i zawsze pamięta, że syn ma astmę, ale był taki problem raz, faktycznie, że musiałam dopytywać, czy aby na pewno mam ten lek dawać dziecku, ulotka była przerażająca, no ale lekarz potwierdził i dziecko leczyliśmy (to były problemy z brzuszkiem, ciężko było). Poza tym, z astmą da się żyć!

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Tak naprawdę takich leków, których nie można stosować u astmatyków jest naprawdę bardzo wiele. Nie sposób ani je wszystkie znać, ani tu wymienić. Najważniejsze to by uświadomić sobie, że takie ograniczenia istnieją i, co z tego wynika dokładne czytać ulotki.
Wśród leków, których nie powinny zażywać astmatycy znajdują się:
- nieselektywne beta-adrenolityki,
- paracetamol,
- kodeina,
- dekstrometorfan,
- diklofenak.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia231990

Witaj. Mam 20 lat, w lipcu minie 3 lata jak stwierdzono u mnie ciężką astmę i to niestety nie na podłożu alergicznym. Są miesiące,że potrafię być ciągle na zastrzykach-sterydach lub w szpitalu.
Masz rację chorym na astmę nie wolno podawać takich leków bo powodują duszności, ja w razie gorączki biorę panadol - bezpieczny i skuteczny:) Polecam napić się jeszcze gazowanej coli w razie malej duszności poradził mi pewien lekarz i o dziwo pomaga lecz nie zawsze;)
Pozdrawiam z astmą da się żyć chodź daje o sobie znać w najmniej odpowiednim momencie :)
Niech się pani postara o sanatorium dla dziecka;) Najlepiej niech klimat zmieni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...