Skocz do zawartości
Forum

Mgła wokół światła a jaskra


Gość ewelinaxg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem krótkowidzem, a raczek krótkowidzką. Noszę okulary od dziecka. Teraz moja wada na szczęście się nie powiększa, ale od jakiegoś czasu widzę świat jak przez mgłę, zwłaszcza gdy patrzę na coś jasnego. Co mi jest? Mam jaskrę? Co teraz powinnam zrobić? Czy to da się jakoś naprawić? Nie chcę stracić wzroku! Ale nie wiem, może krótkowidzom się tak robi po jakimś czasie? Poradźcie mi coś, proszę.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nie napisałaś jak dużą masz wadę! Tak naprawdę dopiero wada powyżej -4,0 jest czynnikiem zwiększającym ryzyko wystąpienia jaskry.
By rozpoznać zagrożenie jaskrą – wystarczy dokładny wywiad lekarski i określenie czynników ryzyka.
By rozpoznać chorobę i określić typ jaskry trzeba wykonać wszystkie poniższe badania:
- pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego
- badanie dna oka i nerwu wzrokowego wziernikiem
- gonioskopię (badanie kąta przesączania)
- komputerowe pole widzenia.
Zdecydowanie powinnaś zatem wybrać się do specjalisty by najpierw ocenić ryzyko choroby, oraz wykonać ewentualnie specjalistyczne badania. Pamiętaj, że im szybciej rozpoczniesz leczenie tym większa jest szansa ochrony wzroku.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Nie popadaj w panikę. Powinnaś umówić się na wizytę do lekarza okulisty. Najlepiej do tego u którego korygujesz swoją wadę wzroku. Twoje objawy nie koniecznie muszą wskazywać na jaskrę. Jeśli jednak w badaniu wykonywanym przez okulistę stwierdzona zostanie ta choroba to szybkie jej wykrycie daje duże szanse na zahamowanie rozwoju choroby. Twoje obecne objawy nie są w żadnym wypadku normalnym stanem występującym u krótkowidzów. Wada wzroku, którą posiadasz może predysponować do wystąpienia jaskry. Nie zwlekaj z pójściem do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Zdecydowanie idź jak najszybciej do okulisty. Ja też miałam takie objawy i okazało się, że wymagam natychmiastowej terapii. Nawet do końca nie wiem co mi zdiagnozowali. Też jestem krótkowidzem. Na szczęście zastosowane leki bardzo szybko przyniosły poprawę. Każdego dnia mój wzrok się poprawiał. Teraz już nie biorę żadnych leków! Muszę jedynie częściej kontrolować mój wzrok u specjalisty. Pamiętaj, że zawsze szybciej i prościej leczy się schorzenia odpowiednio wcześnie zdiagnozowane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...