Skocz do zawartości
Forum

Bolące, zaczerwienione oczy


Gość gertrudajz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wiele przyczyn bólu oczu. Zazwyczaj chodzi o to, że są zmęczone, ale jeśli twierdzisz, że nie spędzasz dużo czasu ani prze komputerem ani telewizorem, to możesz dużo czytasz? Czytanie w kiepskim oświetleniu nie jest dobre dla oczu. No i zawsze w grę wchodzą alergie. Jeśli masz jakąś to objawem mogą być bolące, piekące, a czasem łzawiące oczy. Oczy mogą boleć jeśli masz zapalenie spojówek, ale wtedy też byłyby czerwone. Na odległośc na pewno trudno jest stwierdzić co Ci dolega. Spróbuj stosować krople do zmęczonych oczu, tylko takie bez konserwantów, bo można je stosować dłużej i nie uczulają. Dzięki kroplom oczy będą nawilżone i być może to przyniesie Ci ulgę (suche oczy też bolą). Tak czy inaczej, jeśli w ciągu tygodnia Ci się nie poprawi to możę warto zainwestować w wizytę u okulisty? To nie takie znowu duże pieniądze... Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Ból oczu może sygnalizować niegroźną dolegliwość, ale też oznaczać poważne uszkodzenie wzroku. Takiego objawu zdecydowanie nie należy lekceważyć.
Ponieważ ból jest u Pani objawem izolowanym, jako niespecyficzny tak naprawdę uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Może świadczyć zarówno o jaskrze, zapaleniu spojówek, zapaleniu błony naczyniowej, zapaleniu nerwu wzrokowego czy zespole suchego oka. Jednak generalnie w wymienionych stanach chorobowych powinny pojawić się jeszcze inne objawy, jak na przykład pieczenie, utrata ostrości widzenia czy ból głowy. Zweryfikować przyczynę może tylko lekarz specjalista.
Proszę pamiętać, że nasze oczy są dość delikatną strukturą i trzeba o nie zdecydowanie dbać! Często bez względu na koszty.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Problem bolących oczu dotyka bardzo wielu osób. Przyczyn może być bardzo wiele. Od całkiem niegroźnych do poważnych schorzeń. Twoje objawy są dość dziwne, gdyż ból oczu bardzo często występuje z innymi objawami takimi jak: pieczenie, suchość itp. Ból może też być związany z drobną wadą wzroku. Jeśli nie jesteś w stanie udać się na wizytę do specjalisty spróbuj zastosować krople do oczu. Odpowiednie pomoże Ci wybrać farmaceuta. Pamiętaj jednak, że nie jest to absolutnie wyjście z sytuacji. Powinnaś udać się do okulisty, gdyż niektóre choroby oczu z którymi jest związany między innymi ból oczu mogą prowadzić do nieodwracalnych zmian w strukturze oka.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.
Chciałabym uzyskać poradę. Od kilku dni codziennie mam spuchnięte oczy. Parę dni temu obudziłam się i po prostu były spuchnięte. Nie płakałam dzień wcześniej, nie tarłam ani nic. Myślałam, że opuchlizna zejdzie w ciągu dnia, ale jednak nie zeszła. I tak utrzymuje się już od kilku dni. Wyglądam nieświeżo taka zapuchnięta, widać, że coś jest nie tak. Chciałabym zapytać co może być przyczyną. Nosze ookulary do komputera i do książek, nie palę i nie piję, rzadko się maluję, więc alergia też odpada. Skąd więc ta opuchlizna?
Pozdrawiam
Vicky

Odnośnik do komentarza
Gość niania frania

Ponad tydzień temu obudziłam się z opuchniętym okiem, nie mogłam go otworzyć bo mnie bolało i piekło. Poszłam od razu do lekarza, który stwierdził, że jest to zapalenie spojówki. Dostałam krople do oka, ale nie pomogły więc po 2 dniach poszłam do okulisty. Dostałam inne krople i maść, ale również nie pomogły, więc poszłam jeszcze raz i dostałam Oftaquix i Atecortin. Opuchlizna trochę zeszła, oko wygląda lepiej i mniej boli ale czuje, że w tej chwili drugie zaczyna mnie bolec i jakby delikatnie napuchło. Boje sie, ze bede miala zapalenie drugiej spojowki a 2 razy byłam u okulisty i nie mialam zadnego badania ani nic!!!!!!!!! Prosze odpowiedziec co mam robic czy brac te leki do obu oczu czy isc do innego lekarza i czy robic jakies badania????

Odnośnik do komentarza
Gość patryk00

Witam

Mam problem od jakiegoś czasu bolą mnie oczy, są nadwrażliwe na wiatr, temperaturę, światło. Towarzyszą temu cienie pod oczami.Nie ma żadnego zaczerwienienia. Ból występuje najczęściej pod koniec dnia. Czy udać się do specjalisty?

Pozdrawiam
Patryk

Odnośnik do komentarza

Witam, ostatnio mam pewien powód do zmartwienia. Nie wiem dlaczego, ale bolą mnie oczy. Moja koleżanka mówi mi, że skoro bolą mnie oczy powinnam nosić okulary, a mama że może za dużo czasu przebywam na dworze lub wysilam się. Już sama nie wiem...;/ Wydaje mi się, że powinnam pójść do okulistki, lekarz mnie zbada i może powie czy mi coś dolega, co robić, by już nie odczuwać takich męczących dolegliwości. Trochę się obawiam, że będę musiała nosić jednak te okulary, choć jeśli zlikwiduja one ból oczu to chyba się na nie zdecyduję, mimo iż są drogie i nie zawsze dobrze twarz w nich wygląda. Jednak zdrowie jest ważniejsze. Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
ważnymi witaminami dla zdrowia oczu są witaminy A, C i E. O ile z witaminą C raczej problemu nie ma, o tyle witaminy A i E przyswajane są do organizmu przy pomocy tłuszczów, dlatego nie może ich zabraknąć w twojej diecie (nie mówię, że ma być ich dużo, ale jeśli np. się odchudzasz to pamiętaj, żeby włączyć do diety przynajmniej dwie łyżki oleju rzepakowego dziennie)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...