Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

~Lucjanus
Już w kilku miejscach w internecie natknąłem się na pozytywne opinie o dr Gadomskiej i skłaniam się ku wizycie u niej. Dzięki :)

Lucjanus, byłeś może już na badaniach? Jak wrażenia? A może jesteś już po zabiegui? Jeżeli tak, to napisz proszę, jak efekty. Ja się właśnie wybieram do dr Gadomskiej. Poleciła mi ją moja kuzynka, która była bardzo zadowolona z rezultatów korekcji. U niej udało się całkowicie zlikwidować wadę. Liczę, że u mnie będzie podobnie. Mam tylko nadzieję, że zakwalifikuję się na zabieg. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jestem już po korekcji. Właśnie mija trzeci miesiąc, jak zrobiłem zabieg. Zaraz po korekcji przez kilka dni było dosyć ciężko. Szczególnie przeszkadzały mi wrażliwość na światło i łzawienie oczu. Po paru dniach sytuacja się ustabilizowała i było o wiele lepiej. Teraz jest już bardzo dobrze. Wzrok też jest o wiele lepszy. Już nie potrzebuję okularów. Też pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej, orientujecie się może w zabiegach wszczepienia soczewki fakijnej? Słyszałem,że teraz jest jakaś nowa metoda, bardziej skuteczna. Szczerze mówiąc wolałbym korekcję laserową jednak mam sporą wadę - 10 i boje się że się nie zakwalifikuje:/

Odnośnik do komentarza

Specjalnie nie trzeba się przygotowywać,nie należy na pewno po zabiegu wracać samochodem, lepiej zmyć makijaż. Jeżeli pójdziesz na badania kontrolne no to na pewno zbadają ci dokładnie wzrok i dobiorą odpowiednią metodę leczenie, myślę, że warto bo to ok 150 zł a przynajmniej dowiesz się co się da zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość LucynaCe

A czy badania kwalifikujące do zabiegu doszczepienia soczewki fakijnej wykonuje się w trakcie jednej wizyty? Gdzieś czytałam, że wykonuje się szereg szczegółowych badań. Do tego dochodzi specjalistyczne badanie rogówki.

Odnośnik do komentarza

Na stronie kliniki przeczytałam, że ten zabieg wykonuje też prof. Grabska-Liberek? Czytała o pani profesor dużo pozytywnych opinii. Pacjenci ja chwalą i są zadowoleni z zabiegów, które pani doktor przeprowadza. A prof. Szaflik jest cenionym specjalistą. No i nie wiem, kogo wybrać. Na razie jestem przed badaniami, a operacje planuję na początku przyszłego roku. Chciałam zrobić rozeznanie.

~AdrianKowal
Są innego typu soczewki, wszczepia się je za soczewkę pacjenta a nie miedzy rogówkę a soczewkę. Ponoć są dużo lepsze niż te stare, koszt to ok 6 tyś za oko a operuje chyba doktor Szaflik.

Odnośnik do komentarza

BeZet, niezależenie czy wybierzesz prof. Grabską-Liberek, czy prof. Szaflika, to będzie to dobra decyzja. Oboje są tak doświadczonymi specjalistami, że na pewno uzyskasz najlepszą, fachową pomoc. Nie trać czasu na rozważania, tylko działaj.

Odnośnik do komentarza

~LucynaCe
A czy badania kwalifikujące do zabiegu doszczepienia soczewki fakijnej wykonuje się w trakcie jednej wizyty? Gdzieś czytałam, że wykonuje się szereg szczegółowych badań. Do tego dochodzi specjalistyczne badanie rogówki.

Jest to dosyć poważny zabieg, dlatego poświęca się dużo czasu na kwalifikację pacjenta. Wykonuje się szereg badań, które określą czy zabieg może być przeprowadzony, jaką moc soczewki należy dobrać, aby pacjent widział dobrze. Dlatego badanie kwalifikacyjne jest kilkuetapowe. W trakcie wizyty kwalifikacyjnej pacjent ma wykonane kilka badań – w tym UBM oczu , Confoscan, IOL MASTER – biometrię laserową. Badanie dotyczy obydwu oczu – nawet w sytuacji, gdy w jednym oku jest mniejsza wada, lub inna przyczyna, dla której soczewka fakijna ma być umieszczona tylko w jednym oku. W dniu kwalifikacji pacjent otrzyma wykaz badań, które należy wykonać dla potrzeb znieczulenia (anestezjolog). Pacjent jest również kierowany na specjalistyczne badanie siatkówki. Bardzo ważne, żeby pamiętać o zdjęciu szkieł kontaktowych na kilka dni przed wizytą kwalifikacyjną.

Odnośnik do komentarza

Byłem na kwalifikacji w weiss klinik w Katowicach. Zakwalifikowano mnie do zabiegu lasik, ale moja wada jest na granicy operatywności. Mam -5 prawe oko i -4,5 lewe, cylinder jakieś -0,75. Zalecana jest korekcja do -5 krótkowzroczności. Lekarka zakwalifikowała mnie do zabiegu, ale metodą lasik, która podobno jest najlepsza przy większych wadach. Po zabiegu może wystąpić efekt halo, może minąć, a może się utrzymać.Nie wiem czy się decydować, czy może poczekać aż znowu jakaś nowość wejdzie w tych zabiegach. Czy miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Lekarka wspominała o EBK, ale mówiła że przy mojej wadzie lasik najlepiej się sprawdzi. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, ale chodzi o to że w lasik rogówka jest cięta głębiej i laser ma krótszą drogę do przebycia żeby wyrzeźbić odpowiedni kształt rogówki. I przez to efekty zabiegu są bardzo trwałe, jest niewielkie prawdopodobieństwo odnowienia się wady. Czytam dużo w temacie laserowej korekcji, z jednej strony marzę o pozbyciu się okularów, z drugiej nie wiem czy warto ryzykować.

Odnośnik do komentarza

Kados, miałam podobną wadę do Twojej. Robiłam korekcję pod koniec zeszłego roku (a dokładnie pierwsza połowa grudnia). Lekarka zakwalifikowała mnie na podstawie szczegółowych badań do metody EBK. Efekt: wada zeszła do 0, a oczy wygoiły się bardzo szybko. Tylko, że ja robiłam w innej klinice w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Gość milenka88

Kados sądzę, że ryzyko wcale nie jest takie wielkie a dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz. Ja bym żałowała jakbym nie poszła, teraz bardzo się cieszę, że podjęłam taką decyzję, teraz czas na ciebie:)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i wyjaśnienia.
Wiqi czyli Ty przy takiej wadzie miałaś EBK? Po jakim czasie widziałaś już spoko? może jednak zdecyduje się na to EBK
milenka88 jasne, że trzeba ryzykować, ale kurde... to są oczy!!! :) nie uśmiecha mi się potem widzieć źle po zabiegu, na własne życzenie zresztą.

Odnośnik do komentarza

Kados, dosyć szybko zaczęłam dobrze widzieć. Mam tu też na myśli też okres gojenia, który na pewno nie jest super przyjemny, ale u mnie trwał dosyć krótko. Tak więc po tygodniu od zabiegu już mogłam wrócić do pracy. Nie miałam też problemów z codziennymi obowiązkami. Jeżeli chodzi o wybór metody korekcji to raczej powinno to należeć do lekarza, a nie do pacjenta. Lekarz na podstawie szczegółowych badań dobierze/doradzi najbardziej odpowiednią metodę korekcji. A wada jest tylko jednym z kryteriów wyboru. Do tego dochodzi m. in. budowa oka i indywidualne predyspozycje pacjenta. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Chyba raz jeszcze umówię się na konsultację z tą lekarką i wszystkiego wypytam. Moja rada - czytajcie i pytajcie w necie przed taką wizytą, wtedy na wizycie możecie dyskutować z lekarzem i zadawać konkretne pytania:) a tak pobadali, pogadali i decyduj, trza iść pogadać raz jeszcze:)

Odnośnik do komentarza
Gość emila555

Lepiej powiedz jak po zabiegu, o co warto zapytać, masz jakieś rady, ja po świętach idę na konsultację i liczę że załapie się na EBK, bo wiele osób teraz chwali tą metodę, a ty jakaś miałaś wadę?

Odnośnik do komentarza

Można powiedzieć, że odliczałam dni do 21 urodzin, żeby zrobić sobie zabieg Lasik, gdyż od wczesnych lat dziecięcych nosiłam okulary. Przed zabiegiem miałam krótkowzroczność (OP -6, OL -1,5) oraz astygmaztyzm(OP -2,25 OL -4). Nie miałam żadnych komplikacji, wkrótce po zabiegu widzenie wróciło do normy. Niestety 7,5 roku później musiałam wrócić do okularów, gdyż znów pojawił się astygmatyzm utrudniający widzenie. Dziś (10,5 roku po zabiegu) mam astygmatyzm po 1,5 cylindra w każdym oku i zero szans na poprawę lub powtórny zabieg, za to prawie pewność, ze wada się będzie pogłębiać. "Widocznie ma Pani pamiętliwą rogówkę". Nie ma rozwiązań idealnych

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...