Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

ja myślałam o klinice w Chorzowie, jednak, znajomy mi odradził, polecam Ceglaną w Katowicach, ja zrobiłam PRK 2 tygodnie temu. Tam decydujesz przy ostatniej rozmowie z lekarzem, czy PRK, czy EBK. Zarówno doktor przy badaniach wstępnych, jak i pani doktor przed zabiegiem poinformowali, że w przypadku mojej wady (-4,5 i -4,75) nie ma większej różnicy, którą metodę wybiorę. PRK się podobno dłużej goi. Ale tak naprawdę u mnie było szybko i prawie bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza

~ineska92
ja myślałam o klinice w Chorzowie, jednak, znajomy mi odradził, polecam Ceglaną w Katowicach, ja zrobiłam PRK 2 tygodnie temu. Tam decydujesz przy ostatniej rozmowie z lekarzem, czy PRK, czy EBK. Zarówno doktor przy badaniach wstępnych, jak i pani doktor przed zabiegiem poinformowali, że w przypadku mojej wady (-4,5 i -4,75) nie ma większej różnicy, którą metodę wybiorę. PRK się podobno dłużej goi. Ale tak naprawdę u mnie było szybko i prawie bezboleśnie.

A dlaczego znajomy odradził Chorzów? ja właśnie tam przymierzam się do zabiegu.... Klinika ma dobre opinie i podobno super lekarzy. Na Ceglanej podobno jest masakra kolejkowa:) i czemu miałaś PRK? to najgorsza podobno metoda.....

Odnośnik do komentarza

~ilianka88
aluśka83 oglądałam już te filmiki i przerażona jestem!!!!! czy czujesz/widzisz jak tym nożykiem grzebią Ci po oku? jaką masz wadę i gdzie robiłaś zabieg? ja jestem ze śląska i rozważam Ceglana Katowice lub klinika w Chorzowie, bo innych chyba nie ma w tym rejonie już

Teraz już nie mam wady, bo została całkowicie usunięta. Co do filmików, to rzeczywiście potrafią przerazić. Natomiast sama korekcja jest naprawdę szybkim i całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Nie ma się czego obawiać. Ja akurat robiłam zabieg w Warszawie na Grzybowskiej.

Odnośnik do komentarza

Też jestem po korekcji laserowej metodą EBK. U mnie rekonwalescencja przebiegła bardzo łagodnie. Od razu po zabiegu widziałam dobrze, a oczy zagoiły się bardzo szybko. Byłam w jednej z warszawskich klinik, ale innej niż Michasza83. Polecam metodę EBK, bo jest naprawdę skuteczna. U mnie efekty są super. Z tego miejsca dziękuję mojej pani doktor Justynie Izdebskiej. W ogóle wydaje mi się, że zabiegi korekcji laserowej są coraz bardziej skuteczne i bezpieczne. Widać to chociażby po coraz większej ilości pozytywnych wpisów zadowolonych pacjentów. Ja też się przyłączam do tej grupy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ka_milla

A jaki obecnie zabieg jest Waszym zdaniem najbardziej bezpieczny i pewny? Chciałabym zrobić korekcję laserową, ale nie wiem, czy nie obudziłam się za późno. We wrześniu mam ślub i chciałabym mieć pewność, że do tego czasu wszystko się zagoi i ustabilizuje. Nie wiem, czy te kilka miesięcy to nie za krótki czas, żeby zrobić korekcję. Do jakiej kliniki najlepiej pójść, żeby dobrze doradzili? Który specjalista jest Waszym zdaniem najlepszy? Od razu zaznaczam, że w grę wchodzą tylko warszawscy lekarze. Już teraz nie mam czasu, żeby jeździć, gdzieś dalej. Szczególnie, że mam jeszcze mnóstwo spraw do załatwienia związanych ze ślubem. Będę wdzięczna za każdą radę i wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Gość mariankaq

Według mnie zdecydowanie EBK, bezpieczny dla oka, nie uszkadza rogówki. Sadze, że do września jeszcze dużo czasu- spokojnie zdążysz.Oko się goi szybko, korekcję możesz mieć dzień po badaniach. 2 miesiące to max jak Ci się będzie to goić. Polecam klinikę CMO Laser z Warszawy, a szczególnie doktor Izdebską.

Odnośnik do komentarza
Gość Ka_milla

Dzięki za podpowiedź. Już na kilku forach spotkałam się z opinią, że EBK to jedna z lepszych metod. Mam nadzieje, że się do niej zakwalifikuję. W tym tygodniu planuję zająć się tematem i zapisać się na wizytę.

Odnośnik do komentarza

~Ka_milla
Wpadłam tutaj, żeby poinformować, że jestem szczęśliwą posiadaczką nowego wzroku. Wreszcie spełniło się jedno z moich marzeń i w końcu pozbyłam się okularów. Dzięki za wsparcie i rady :)

Gratulujemy Pani nowego wzroku!!!!! :) i jak było? :) strach ma wielkie oczy, co?
QQma gojenie to kwestia rzeczywiście indywidualne, ale po EBK szybciej to idzie. Ja też miałam EBK. Wszystko zależy od wady po prostu.

Odnośnik do komentarza
Gość Marianka2

Fajnie słyszeć takie dobre wiadomości, bo ja się własnie zapisałam na konsultacje do okolasera. Mam nadzieję, że zakwalifikują mnie do tej metody, bo dużo osób ja chwali. Jaką miałaś wcześniej wadę?

Odnośnik do komentarza
Gość Ka_milla

Tak, miałam zabieg metodą EBK. Sam zabieg to pryszcz. Kilka minut i po sprawie. Jeżeli chodzi o rekonwalescencję, to oczy się już zagoiły. W sumie to już po kilku dniach była znaczna poprawa. Przed zabiegiem miałam wadę -4 i -3,5. Teraz widzę doskonale bez okularów. Naprawdę jestem przeszczęśliwa z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Gość Wiewióra555

Ta metoda jest jak najbardziej dobra dla głęboko osadzonych oczu, z astygmatyzmem też sobie poradzi, ale tak naprawdę powinieneś iść na badania to doradzą która metoda najlepsza. Tylko wybierz Klinikę w której sobie poradzą z badaniami.

Odnośnik do komentarza

~Werka1000
Kochani, a powiedzcie mi co w przypadku astygmatyzmu? Czy mogę zrobić zabieg? Czy EBK sobie radzi z astygmatyzmem i głęboko osadzonymi oczami?

Jeśli chodzi o głęboko osadzone oczy to EBK jak najbardziej! Ja miałam ten problem :) z astygmatyzmem ta metoda też sobie radzi, ale zalezy jak duży masz ten astygmatyzm. Czytałam gdzieś, że powyżej -3 i +2 dioptrii zaleca się metody LASIK czy femto-lasik.

Odnośnik do komentarza

Ja też miałam niewielki astygmatyzm i krótkowzroczność. Zostałam zakwalifkowana do EBK. Od razu po korekcji widziałam bardzo dobrze. Wada została usunięta i w tej chwili mam 0. Okres gojenia też przebiegł łagodnie i szybko wróciłam do formy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...