Skocz do zawartości
Forum

Laserowa korekcja wzroku


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od kilku lat noszę okulary i nigdy nie czułam się z nimi komfortowo. W szkole podstawowej zawsze mówiono na mnie "ślepa" i było to powodem moich wielu problemów emocjonalnych. Niedawno usłyszałam, że doskonałym sposobem na pozbycie się okularów jest laserowa korekcja wzroku. Zastanawiam się jednak czy taki zabieg zawsze jest skuteczny? Czy wszystkie laserowe korekcje wzroku kończą się powodzeniem, a po zabiegu nie występują jakieś powikłania lub skutki uboczne?

Jestem ciekawa opinii osób, które zdecydowały się na wykonanie tego zabiegu. Jakie są opinie na temat laserowej korekcji wzroku? Czy mogłyby mi polecić jakąś dobrą klinikę, która zajmuje się tymi zabiegami?

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Laserowa korekcja wzroku staje się coraz popularniejsza wśród osób, którym nie odpowiada noszenie okularów bądź soczewek. Laserem można wyleczyć takie wady jak: krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm oraz wady w zakresie od -10 do +6 dioptrii. Laserowa korekcja przeznaczona jest dla osób powyżej 21. roku życia, zaś u pacjentów powyżej czterdziestki zaleca się stosowanie okularów do czytania. Dobrze wykonany zabieg minimalizuje ryzyko komplikacji. Statystycznie u około 1% pacjentów gojenie może przebiegać dłużej niż zwykle i wystąpić pogorszenie wzroku: nadkorekcja, niedokorekcja, infekcja, zmętnienie rogówki, regresja efektu zabiegu, zamazane widzenie, wzmożony światłowstręt, słaby kontrast , dyskomfort pacjenta (spowodowany brakiem akceptacji nowego obrazu przez mózg).

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zastanawiam się, czy przy laserwowej korekcji wzroku mogą być powikłania. Ja mam krótkowzroczność. Chciałabym podjąć się tego zabiegu. Póki co nie wiem ile może kosztować ten zabieg i gdzie można go wykonać? Czy znacie jakiegoś dobrego okulistę w okolicach Warszawy? Mam dość mojego słabego widzenia. Na co dzień noszę okulary, zaś najchętniej nie nosiłabym ich wcale. Nie mogę się do nich przyzwyczaić, choć wiem, że to dla mojego zdrowia. Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie polecam laserowej korekcji wzroku. Czytałam, że komplikacje lub, inaczej mówiąc, powikłania występują u 25% pacjentów!! Nie wiem, czy to prawda, ale wiem, że mój wujek jest po takiej operacji. Od zabiegu minął miesiąc, a on twierdzi, że widzi gorzej niż wcześniej. Bardzo żałuje, że się zdecydował i teraz wszystkim odradza taki zabieg.

Odnośnik do komentarza

25% to zdecydowanie liczba znikąd, nie spotkałam się z takimi danymi. Poza tym zależy od metody jaką miał wujek robiony zabieg. Wiem, że po laseku wzrok stabilizuje się do 6 miesięcy. Także jeszcze nic straconego. Trzeba czekać, chodzić na kontrole i przestrzegać zaleceń. Gdzieś nawet ktoś artykuły badawcze przytaczał o ewaluacji badań.

Odnośnik do komentarza
Gość marceli_k

cześć Łucjay, nie wiem czy już wybrałaś jakąś klinikę a może już nawet zabieg zrobiłaś ale jakbyś jeszcze się zastanawiała to ja polecam klinikę laser w Warszawie, korzystałem z jej usług i byłem bardzo zadowolony a też wiem że mają bardzo dobry sprzęt i duże doświadczenie w takich zabiegach

Odnośnik do komentarza

wiele na ten temat czytałam i te 25% to zdecydowanie przesadzona liczba, według badań amerykańskich (najdłużej prowadzone badania) to liczbe powikłań podaje się w promilach a nie procentach :) no chyba że pod uwagę bieżesz zabiegi robione gdzieś w stodole przez przypadkowych lekarzy :p

Odnośnik do komentarza
Gość d_wielkopolanka

Hej,
Już za kilka dni będą mi naprawiać oczy (mam nadzieję) za pomocą laserowej korekcji wzroku. Ogólnie moja wada przekracza spokojnie -5, więc trzeba działać. Zabieg będę miała w Poznaniu. Mam nadzieję, że już niedługo opiszę Wam jak było, ale póki co może ktoś z Was też był na laserze? Komuś z Was wystąpiły komplikacje po zabiegu? Ja zawsze miałam niestety skłonność do różnych zapaleń spojówek i podobnych, więc mam nadzieję, że niczego nie załapię w tym pierwszym miesiącu „po”. I najważniejsze – jak to jest z używaniem kompa po laserze? Po tych kilku dniach wracam do pracy i będę musiała z niego korzystać, może częste przerwy i okulary z antyrefleksem wystarczą?;)

Odnośnik do komentarza
Gość wer.o.nika

u mnie najtrudniejszy był pierwszy tydzień, miałam lekkie bóle i światłowstręt, no ale na szczęście przeszło i później mogłam normalnie pracować przy komputerze czy czytać książki, tylko samochodu bałam się prowadzić chociaż lekarz mówił że mogę,

Odnośnik do komentarza

no ja miałem robić w poznaniu, ale ostatecznie poszedłem do kliniki i tam miałem korekcje robioną, co do powikłań - wiadomo, że każdy zabieg niesie ze sobą pewne ryzyko, ale można je zminimalizować wybierając najlepszego lekarza/klinikę no i oczywiście odpowiednią metode leczenia

Odnośnik do komentarza

Moja siostra na dniach idzę na konsultacje w sprawie laserowej korekcji wady wzroku. Może to śmieszne, ale denerwuję się bardziej niż ona. Naczytałam się trochę o tym zabiegu i zdania są różne. Czy ktoś z Was miał wykonywany zabieg metodą lasika? A może ktoś był w klinice Okolaser w Warszawie i podzieli się wrażeniami? Ile czasu po zabiegu człowiek dochodzi do siebie? Czy trzeba się jakoś specjalnie przygotować do konsultacji? Siostra już nie może się doczekać, a ja chyba będę siedzieć jak na szpilkach podczas jej zabiegu.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Czy twoja siostra rozmawiała już z lekarzem o tym zabiegu? Z jakimkolwiek okulista?

Ile lat ma siostra?

Czy ma ustabilizowaną wadę wzroku? Od jakiego czasu wada się nie powiększyła?

Ja od ponad 10 lat mam postępującą wade wzroku, co kilka lat się zwiększa. ostatnio byłam na kontrolnym badaniu u okulisty i poruszyłam temat operacji. Dowiedziałam się kilku zaskakujących rzeczy, ale mój okulista podpadł mi w innej kwestii, więc nie wiem na ile wiedział co mówi. Chodzi o to, że zawsze myślałam, że wstarczy skończyć 21 lat, żeby poddac się takiej operacji a on mi powiedział, że trzeba mieć ok. 35. bardzo ważne kryterium to ustabilizowana wada wzroku, czyli już od dawna musiałaby mi się wada nie powiększyć, by można było ją tak nazwać. No i powiedział jeszcze, że teraz się odchodzi od tych operacji, bo więcej szkody z nich jest niż pożytku, bo ryzyko, że coś pójdzie nie tak jest stosunkowo duże i nie warte podejmowania. Tak mi powiedział. Szczerze to wydaje mi sie, że skoro wymyslają coraz to nowe metody laserowej korekcji wzroku to chyba ma to jakiś sens. Zawsze wierzyłam w ten zabieg i marzyłam, że mu się poddam. Teraz mam mieszane uczucia. Niech siostra lepiej zbierze opinie kilku okulistów, w tym co najmniej jednego, który nie pracuje w tej klinice, co robi zabiegi, bo siłą rzeczy taki lekarz, co tam pracuje to będzie namawiał i przekonywał, bo po pierwsze mu płaca, a po drugie skoro sam robi takie operacje to w nie wierzy.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Hanka nie ma co ryzykowac. Niech siostra zbierze wywiad od kilku lekarzy. Ja osobiście tez byłam bardzo nakręcona na taki zabieg, ale teraz mam juz powazne wątpliwości. Niestety nie znam nikogo, kto by się poddał takiemu zabiegowi. A szkoda. Dobrze by było poznac opinie kogos, kto to przeszedł, więc niech i tego siostra poszuka.

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Przepraszam, że się nie odzywałam. Siostra przed konsultacjami w okolaserze, zrobiła jeszcze research u kilku innych warszawskich okulistów. Jak twierdziła, research wyszedł jej pozytywnie (tylko jeden lekarz miał wątpliwości co do słuszności poddania się zabiegowi) i z radością mnie o tym poinformowała (trochę mnie to uspokoiło, ale chyba tak naprawdę odetchnę, kiedy siostra dojdzie do siebie po operacji).
Na konsultacjach wszystko poszło sprawnie, miała masę badań potem, ale zakwalifikowała się do lasika. Zabieg ma w połowie października (o ile mnie pamięć nie myli). Generalnie, dziewczyna jest super szczęśliwa. Na konsultacjach trafiła na jakąś panią doktor, z którą po prostu nie mogły się nagadać. Na moją prośbę, pani doktor wytłumaczyła mi cały przebieg zabiegu, pokazała certyfikaty i (podobno) najnowocześniejszy sprzęt w Polsce.
No cóż, wiem, że jestem mocno nadopiekuńcza, ale taka rola starszej siostry.
Pozdrawiam,
Hanka.

Odnośnik do komentarza

Dzięki hanka za te nowiny :) Mi od dawna się marzy operacja, bo już mam dość i soczewek i okularów a najbardziej mam dość tego, że bez nich praktycznie nic nie widzę. Dałaś mi nadzieje, że jednak zabieg nie jest taka bezsensowna opcją. Tylko, że musze jeszcze poczekać, aż wada mi się ustabilizuje, bo raczej się jeszcze pogarsza. A powiedz jeszcze hanka duzo kosztuje taki zabieg?

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...