Skocz do zawartości
Forum

Zamglone widzenie i silne bóle głowy a jaskra


Gość wawrzyniecen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wawrzyniecen

Dzień dobry,
Mam 58 lat i wadę wzroku -3. Od wielu lat walczę z cukrzycą. Ostatnio zauważyłem, że dzieje się ze mną coś dziwnego. Nie wiem, może to po prostu objaw starości, ale do tej pory czułem się w miarę dobrze. Dręczą mnie straszne bóle głowy, które ustępują dopiero po 3 tabletkach. Poza tym czasem widzę świat jak przez mgłę. Zastanawiam się, czy to może być jaskra. Mój starszy kolega miał tę chorobę, to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry!
Jaskra to choroba oczu prowadząca do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki i co za tym idzie pogorszenia lub utraty wzroku. Do uszkodzenia nerwu wzrokowego najczęściej dochodzi w wyniku nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.
Objawy jakie Pan opisuje należą zarówno do spektrum jaskry, ale nie tylko. Dlatego też zdecydowanie powinien poruszyć Pan ten temat ze swoim specjalistą okulistą. Zbierze on z Panem konkretny wywiad oraz oceni zarówno narząd wzroku, ale nie tylko (w jaskrze występuje np. zwolniona akcja serca).

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Ja też miewałem silne bóle głowy przy wadzie wzroku -4,5. Poszedłem z tym do okulisty i wyszło, że mam bardzo wysokie ciśnienie w oku. Dodatkowo miewałem czasem zamglony obraz, ale przypisywałem to zmęczeniu i temu, że posiadam całkiem sporą wadę. Wyszło jednak na to, że mam początkową fazę jaskry. Nie zwlekaj, tylko idź do okulisty, aby sprawdzić co Ci dolega. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Kamelia83

Także cierpię na cukrzycę i lekarz skierował mnie na tomografię oka. podejrzewał jaskrę, bo od kilku msc pogararszał mi się wzrok... Jestem po badaniu oct w intermedzie w Będzinie. Wykluczyli jaskrę i czekam na konsultację u okulisty z wynikami badań.

Odnośnik do komentarza

w dzisiejszych czasach są bardzo różne możliwości diagnostyczne, warto szukać wśród dobrych klinik, które
potrafią to zapewnić jest taka w Białymstoku na ul. św. Rocha
kompleksowe badania, natychmiast wdrożenie odpowiedniego leczenia - wszystko w jednym miejscu i rezultaty fenomenalne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...