Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i odruchy wymiotne


Gość agnieszkaf

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, wizyta u specjalisty jest konieczna. Zaleci on badania, na przykład gastroskopię lub RTG z kontrastem górnego odcinaka przewodu pokarmowego. Być może cierpisz na refluks żołądkowy, tak jak mój syn. On często wymiotował po posiłkach, miał skurcze. Był parę razy szpitalu z tego powodu. Na szczęście jest już lepiej. Obecnie przestrzega diety i bierze leki przepisane przez lekarza. Nie lekceważ problemu. To że wiele ludzi cierpi na bóle brzucha nie oznacza, że jest to normalna sytuacja i nic nie trzeba z tym robić.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
wymioty żółcią są bardzo niepokojącym objawem i nie należy go bagatelizować, bo mogą być oznaką poważnej choroby. Dobrze by było, gdy były tylko reakcja na nadmierny stres, ale żeby się przekonać, jaka jest ich przyczyna, musisz wykonać morfologię z OB oraz badanie enzymów wątrobowych. Właśnie wymiotowanie żółcią świadczy o nieprawidłowym funkcjonowaniu tych enzymów i uszkodzeniu wątroby.

Nic nie pisałaś o operacji na wyrostek robaczkowy. Jeśli kiedyś taka przechodziłaś, to Twój obecny stan, może w jakiś sposób wynikać z dawnej operacji. najważniejsze jednak teraz, żeby jak najszybciej udała się do swojego lekarza rodzinnego i wykonała serię niezbędnych badań.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Zdarzało mi sie wymiotowować tzw. żółcią. Poszedłem w końcu do lekarza. Okazało się, że mam uszkodzoną wątrobę. Parę lat temu miałem problemy z alkoholem. Jak myślicie, czy odruchy wymiotne to konsekwencje picia alkoholu? Jak mogę pomóc mojej wątrobie? Czy są skuteczne leki na wątrobę? Zrobiłem badania krwi, wyszły niepokojące. Boję sie o swoje zdrowie. Ech, człowiek to zawsze mądry po szkodzie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...