Skocz do zawartości
Forum

Szybkie tętno przy prawidłowym ciśnieniu


Gość aleksyq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawia mnie ostatnio dlaczego mam szybkie tętno. Jestem mężczyzną i mam 31 lat, więc tętno powinno wynosić około 70/min. U mnie w spoczynku wynosi zazwyczaj nie mniej niż 85/min. Czy to normalne? Czy może coś mi dolega i powinienem się udać na jakieś badania? Mierzyłem ciśnienie i mieści się ono w granicach normy. Raczej nie obserwuje u siebie żadnych innych dolegliwości, oprócz tego, że ostatnio jestem częściej senny i zmęczony.

Odnośnik do komentarza

aleksyq - ja też tak mam. Niby wszystko w porządku, normalne ciśnienie, a tu tętno 90. Byłam z tym u lekarza, zrobił ekg i zapytał mnie, jak długo się to utrzymuje, jaki styl życia prowadzę, czy mam dużo stresów. I fakt, że ostatnio miałam trochę zmartwień, o których ciągle myślę. Lekarz stwierdził, że to może być na tle nerwicowym i żeby się przestać stresować. Łatwo powiedzieć... Ale cóż, próbuję i staram się też pić więcej wody mineralnej - to podobno pomaga. Spróbuj!

Odnośnik do komentarza

Ja poszedłem z moim tętnem do kardiologa. Wizyta kosztowała 150 zł, a trwała 15 minut. Lekarz zrobił mi ekg i powiedział, że pewnie za bardzo się stresuję. To prawda, ale jak mam niby przestać. Przecież to nie takie łatwe. Od dziecka wszystko bardzo przeżywam, analizuję. Za 2 tygodnie zaczynam nową pracę. Ciekawe jak będzie. Już się denerwuję i czuję jak serce mi wali, a ręce się pocą. Nie potrafię tego powstrzymać.

Odnośnik do komentarza

Ja również mam problem z szybkim tętnem. Żyję w mieście, gdzie ludzie ciągle się śpieszą i mnie też to się udzieliło. Na nic nie mam czasu. Najgorzej jest jesienią, kiedy nie chce się wstawać, a jak wracam do domu to jest już ciemno. Dlatego właśnie napędzałam się kawą, nawet trzy filiżanki dziennie, rano przed pracą, w pracy i po pracy, a tętno rosło. Myślałam, że to stres, a to właśnie winna okazała się kawa. Odstawiłam i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...