Skocz do zawartości
Forum

Zakażenie grzybicze żołędzi penisa i napletka


Gość krystian7e

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian7e

Mam bardzo wstydliwą dolegliwość. Przez ostatnie kilka tygodni intensywnie leczyłem się na grzybicę żołędzi i napletka. To było naprawdę nieprzyjemne doświadczenie. Swędzenie, pieczenie, a nawet bolesne rany, słowem - koszmar. Na początku dosyć długo zwlekałem z pójściem do lekarza i to był mój błąd. Lekarz powiedział mi, że zakażenie jest już dosyć zaawansowane i leczenie będzie trwało długo.
Leczyłem się maściami i lekami doustnymi przez kilka tygodni, aż ostatnio zauważyłem, że objawy zniknęły. Odczekałem jeszcze 2 dni i rozpocząłem ponownie współżycie z moją dziewczyną.

Problem polega na tym, że po stosunku zauważyłem, że żołądź się zaczerwienił, a skóra zaczęła się łuszczyć. Czy to oznacza, że grzybica jeszcze nie do końca minęła? Czy mogłem zarazić moją partnerkę? Dodam, że biorę jeszcze cały czas leki i stosuję maści.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Z Twojego opisu wynika, że leczenie nie uległo jeszcze zakończeniu, ponieważ ciągle stosujesz maści i leki. Fakt, że objawy minęły zdecydowanie nie oznacza wyleczenia! Współżycie płciowe powinieneś zatem rozpocząć dopiero po pełnym zakończeniu leczenia - a to ze względu zarówno na siebie jak i partnerkę! Pamiętaj, że w przypadku chorób takich jak na przykład grzybica (czyli łatwo ulegających transmisji) wskazana jest jednoczesna terapia obojga partnerów.
Objawy jakie opisujesz rzeczywiście mogą świadczyć o nawrocie dolegliwości.
Ponieważ doszło do współżycia płciowego ryzyko zakażenia partnerki jak najbardziej istnieje. By to zweryfikować proszę nie czekać na wystąpienie dolegliwości u partnerki ale jak najszybciej skierować się do specjalisty - wtedy leczenie będzie zdecydowanie prostsze i krótsze.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jeśli nie zakończyłeś terapii farmakologicznej, mimo że objawy grzybicy żołędzi ustąpiły i nie odczuwałeś ich przez kilka dni, nie powinieneś jeszcze współżyć seksualnie. Istnieje bowiem ryzyko, że grzybica została zaleczona, ale jeszcze nie do końca wyleczona. Najlepiej w czasie leczenia grzybicy żołędzi i napletka zachować wstrzemięźliwość seksualną.

Jeśli współżyliście, stosując prezerwatywę, ryzyko zarażenia partnerki jest niewielkie, natomiast gdy uprawialiście seks bez zabezpieczenia z Twojej strony, to ryzyko zarażenia partnerki grzybicą jest, niestety, duże. Njalepiej, gdy Twoja dziewczyna uda się do lekarza, przebada się ginekologicznie i opowie lekarzowi o swoich podejrzeniach. Lepiej bowiem zapobiegać niż leczyć.

Odnośnik do komentarza

Stosunek płciowy najprawdopodobniej podrażnił skórę w okolicach intymnych i dlatego pojawiło się zaczerwienienie.
Jednak pamiętaj, że ustąpienie objawów nie oznacza wyleczenia z choroby. Jeśli się nie zabezpieczyliście to pewnie dziewczyna się zaraziła. Chyba, że już wcześniej była zarażona, tylko nie wystąpiły objawy, co czasami się zdarza. Porozmawiaj z dziewczyną. Jeśli jest też chora to musicie oboje się leczyć, bo będziecie się nawzajem zarażać. Wyślij ją do ginekologa i niech zrobi wymaz. Ty też udaj się do specjalisty, żeby pozbyć się wszystkich wątpliwości. Na pewno nie odstawiaj leku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...