Skocz do zawartości
Forum

Silny ból podbrzusza


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu boli mnie prawe podbrzusze. Na początku lekceważyłam problem, ale z czasem ból stawał się nie do zniesienia - potrafił pojawić się podczas spaceru czy siedzenia w biurze. Myślałam, że to wynik uprawiania sportu lub niewłaściwej pozycji podczas snu. Teraz już sama nie wiem, a najgorsze jest to, że lekarze też pewności nie mają. Okazuje się, że to ani jajniki ani wyrostek. Podobno w takiej sytuacji może pomóc tylko operacja, ja jednak mam nadzieję, że istnieją inne środki. Czy diagnoza nie jest możliwa? Wizyty u ginekologa i gastrologa nic nie dały. W takim razie jaką mogę mieć pewność, że operacja pomoże? Czy ból w prawym podbrzuszu to zagadka? Pomóżcie mi.

Odnośnik do komentarza

Moja kuzynka parę lat temu miała dość podobny problem - ból w dolnej części brzucha po prawej stronie. Lekarze zdiagnozowali atak wyrostka robaczkowego. Jednak potem pojawiły się podejrzenia, ze ból brzucha najprawdopodobniej był spowodowany chorobą jajnika. Po operacji usunięcia wyrostka robaczkowego, kuzynka była leczona na jajniki. Ja na twoim miejscu udałabym się do innego lekarza ginekologa i gastrologa. Warto skonsultować się z innym specjalistą. Lekarz to tylko człowiek i tez się może mylić, jak to było w przypadku mojej kuzynki. Ważne jest tez czy masz jakieś inne objawy...nudności? wymioty? może zaparcia? O tym wszystkim musisz poinformować lekarza, aby dobrze zdiagnozował chorobę.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
ból w prawym podbrzuszu jest najczęściej sygnałem problemów z wyrostkiem robaczkowym lub jajnikami, ale jak sama napisałaś lekarze wykluczyli te przyczyny bólu. Na pewno nie powinnaś pozwalać na operację w momencie, gdy lekarze sami nie wiedzą dokładnie, co Ci dolega.
Kiedyś przeczytałem, że ból w prawym podbrzuszu może wynikać z zaburzeń układu pokarmowego. Chorzy uskarżający się na ten rodzaj bólu mogą mieć problemy z uchyłkiem Meckela, zapaleniem uchyłków jelit, stanami zapalnymi miednicy lub nieswoistym zapaleniem jelit. Powinnaś więcej dowiedzieć się temat tych chorób i porozmawiać o nich ze swoimi lekarzami,
Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Bolał mnie brzuch, tak przez kilka dni, a dokładnie w prawym podbrzuszu. Zwijałam się z bólu, nie poszłam do pracy. Tabletki przeciwbólowe nie pomagały. Żyłam w nieświadomości genezy tego bólu. Myślałam, że to zwykłe napięcie przedmiesiączkowe. Okazało się, że pękł mi jajnik. Wcześniej mąż zawiózł mnie na izbę przyjęć do szpitala. Zrobiono mi USG, badanie wykazało, że to sprawy ginekologiczne. Wiem, że nie można bagatelizować bólu w tym miejscu. Wydawać by się mogło, że powodów jest wiele, choćby zwykła niestrawność. Ze mną nie było wesoło, zostałam w szpitalu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość ona123ona

Jakiś rok temu bolały mnie jajniki( a dokładnie prawy) po wizicie u ginekologa okazało się ze miałam torbiela który pękł, doktor przepisał jakies tabletki i było ok. Od jakis 2 miesiecy znowu miewam bole ktore wydaja mi sie bolami jajników, tylko te bole sa bardzo czeste( nawet codziennie) a ich nasilenie bardzo rózne. Dodam że od jakiegos czasu strasznie rozregulowała mi się miesiączka, myslałam ze to jednorazowe ale jednak nie. Miałam ją co 26 dni a teraz mam co 30 a nawet 40.Udałam się do ginekologa gdyz stwierdziałam że znowu mogę miec torbiele. Ginekolog stwierdził ze mam mała nadrzerkę i ze lekko powiekszone jajniki oraz duzo pecherzyków. Stwierdził ze możliwy jest zespół policystycznych jajników i odradził antykoncepcji która by odrazu pomogła, zlecił badania które potwierdziłyby PCOS. Postanowiłam ze udam sie do innego lekarza aby sprawdzic co ten powie. Drugi ginekolog stwierdził ze mam mała nadrzerkę, ale nie widzi zadnych pecherzyków, i nie wie czemu moga mnie bolec te jajniki. Mowilam mu ze nawet w noc przed wizyta bolały mnie, ale stwierdził ze nic nie wie, a samo badanie z wyjasnieniem trwało moze 10 min. Doktor zalecił ponowną wizytę i zrobienie badania moczu, bo moze to nerki czy cos. Nie wiem teraz co mam zrobic? Udac sie do kolejnego ginekologa? robic badania na PCOS? ( które są drogie) czy moze badanie moczu i isc do tego ktory z moich oddczuc nie wiedział co sie dzieje.. Dodam ze to na pewno nie wyrostek bo miałam go wycinanego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...