Skocz do zawartości
Forum

Żółte paznokcie a grzybica


Gość daria8

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Mam pewnien problem. Otóż praktycznie przez całe wakacje chodziłam z pomalowanymi paznokciami u stóp. Malowałam je praktycznie non stop, zaraz po zmyciu jednego koloru, nakładałam następny. Ostatnio zmyłam lakier i zauważyłam, że moje paznokcie u stóp, a konkretnie u dużych palców, są żółte. Na początku myślałam, że to może od lakieru albo zmywacza. Ale minęło już kilka dni, a paznokcie wciąż są żółte.
Czy to grzybica? Dodam, że nie chodzę ani na basen, ani na siłownię czy coś takiego, gdzie wiem, że można się łatwo zarazić. Zdarza mi się za to chodzić w ciasnych butach. Może to od tego?
Co mam robić?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Żółte przebarwienie płytek paznokciowych, które ujawnia się po zmyciu kolorowego (ciemnego) lakieru do paznokci jest efektem trwałego zabarwienia powierzchni paznokci przez barwniki zawarte w lakierze. Dotyczy to sytuacji, kiedy kolorowy lakier położony jest bezpośrednio na paznokieć bez wcześniejszego lakieru podkładowego. Charakterystyczne dla tego typu przebarwienia paznokcia jest też to, że wraz ze wzrastaniem paznokcia przebarwienie przesuwa się w stronę wolnego brzegu paznokcia i rosnący paznokieć odzyskuje swoje naturalne zabarwienie.
Żółte paznokcie mogą jednak również być objawem przewlekłych infekcji, łuszczycy, żółtaczki i zespołu żółtych paznokci (w tym schorzeniu paznokcie ulegają dodatkowo pogrubieniu).
Do zmiany zabarwienia paznokci na żółte dochodzi również w wyniku działania niektórych leków np.: okłady z riwanolu, karoten, mepakryna czy tetracykliny.
By dokładnie zweryfikować przyczynę warto wybrać się do specjalisty dermatologa!

Odnośnik do komentarza

Cześć. Jeśli masz tylko żółte paznokcie i nie występują dodatkowo inne objawy typu: pofałdowanie płytki paznokciowej, zgrubienie, łamliwość paznokci, łatwe uszkodzenia brzegów paznokcia, to prawdobodobnie nie masz grzybicy paznokci. Jest to najpewniej efekt pokoloryzowania płytki paznokciowej, wynikający z długotrwałego stosowania lakierów do paznokci.

Jeśli jednak do zażółknięcia paznokci dołączą inne, powyższe objawy, może to być grzybica paznokci. Chcąc rozwiać wątpliwości, najlepiej pójść do specjalisty, który dokładnie obejrzy i zbada Twoje paznokcie. Ja osobiście sądzę, że nie masz się czym martwić. Moja koleżnaka miała tak samo. Malowała non stop paznokcie, które później zmieniły kolor na żółty. Po około tygodniu wszystko wróciło do normy. U Ciebie może być podobnie. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam ten sam problem. Zawsze maluję paznokcie na czerwony kolor i po zmyciu lakieru płytka paznokcia jest żółta. Nie jest to żadna grzybica. Nie masz się czym przejmować. Aby uniknąć problemu, ja nakładam najpierw warstwę podkładu pod paznokcie. Odkryłam też, że aby odbarwić zżółkniętą już płytkę paznokcia, można przez jakiś czas malować paznokcie na kolor niebieski. Brzydki odcień paznokcia zniknie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...