Skocz do zawartości
Forum

Niska hemoglobina


Gość ewelinaxg

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio była u mnie w mieście akcja oddawania krwi. Chciałam również oddać krew, ale okazało się, że nie mogę. W badaniu wyszła mi za niska hemoglobina - 9,2. Nie wiem, jaka może być tego przyczyna. Czuje się dobrze, jem też normalnie. Zrobiłam sobie jeszcze dodatkowe badania, które były w porządku (cukier itd.).
Może to anemia spowodowana stresem i przemęczeniem? Boję się, że to może być jakaś poważniejsza choroba.
Czy ktoś z was wie, co może być przyczyną niskiej hemoglobiny. Dodam jeszcze, że mam również niskie ciśnienie.
Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Obniżenie poziomu hemoglobiny jest najczęściej spowodowane anemią oraz przewodnieniem organizmu. Stwierdzono sto różnych przyczyn anemii. Do najpopularniejszych z nich należą niedokrwistości pokrwotoczne, które dzielimy na ostre i przewlekłe oraz anemia z niedoboru ważnych mikroelementów takich jak żelazo, kwas foliowy, witamina B12 czy miedź. Przez Internet nie da się ustalić przyczyny niskiego poziomu hemoglobiny. Niskie ciśnienie może, aczkolwiek nie musi być związane z wynikami morfologii krwi. Nie należy od razu zakładać poważnej choroby. Koniecznie skonsultuj swoje wyniki i objawy z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Ja też miałam słabe wyniki badania krwi, bo miałam za niską hemoglobinę. Tylko, że ogólnie czułam się dosyć kiepsko, byłam taka słaba i w ogóle. Dlatego właśnie zrobiłam badania krwi. Od razu poszłam z tym do lekarza i po dodatkowych badaniach wyszło, że mam anemię. Lekarz przepisał mi leki i teraz już wszystko jest w normie, chociaż teraz robię badania krwi regularnie, żeby wcześnie wykryć anomalie. Myślę, że Ty też zamiast się zamartwiać idź do lekarza. Na pewno Ci pomoże. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niskim poziom hemoglobiny ma kilka przyczyn: niedobór żelaza w organizmie, niedobór kwasu foliowego, miedzi lub kolbalaminy (witaminy B12), a także transferyny. Jeśli rozpoznajesz u siebie jakieś inne objawy, jak: łamliwość włosów i paznokci, zmiany na błonie śluzowej języka, gardła i przełyku będące przyczyną bólu i uczucia pieczenia przy przełykaniu oraz zajady w kącikach ust, to przyczyna Twoje anemii jest brak żelaza. Wtedy powinnaś zatroszczyć o dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki żelaza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...