Skocz do zawartości
Forum

Strach przed operacją usunięcia żylaków


Gość laura

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 40 lat i wybieram się na operację żylaków, bardzo się boję, bo słyszłam, że później są nogi całe sine i nie można przez 3 miesiące chodzić. Czy ktoś może już był na operacji i ma inne zdanie na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Kinga mam 28 lat i właśnie jutro wybieram się na taką operację. Po trzech godzinach wychodzę już do domu i to o własnych nogach, no może z małą pomocą. Ale już następnego dnia mam wizytę kontrolną i dobrze by było jakbym już o własnych nogach na nią dotarła. Więc nie ma się co martwić, że nie można chodzić przez 3 miesiące, to po prostu zwykła plotka. Jak najszybciej trzeba zacząć chodzić aby krążenie w nodze było prawidłowe.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nigdy nie byłam operowana, ale z tego co słyszałam na ten temat, to nieprawda, że nie można po zabiegu chodzić. Jest wręcz odwrotnie. Zaleca się chodzenie, żeby nie doszło do powikłań. W zależności od twojej kondycji i ogólnego stanu zdrowia całkowity powrót do zdrowia jest możliwy od kilku tygodni do kilku miesięcy. Siniaki, wybroczyny i inne ślady z czasem ustępują. Niektóre przebarwienia mogą się długo utrzymywać. Możliwe blizny z czasem bledną i nie są tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Gość wilczyca

Jestem 5 tygodni po operacji stripingu żyły odpiszczelowej. Po operacji spędziłam dobę w szpitalu, bo miałam znieczulenie w kręgosłup i przez 6 godzin musiałam leżeć nieruchomo. Wieczorem już chodziłam w szpitalu, następnego dnia wyszłąm do domu o własnych siłach. Przed wypisem lekarz zmienił mi opatrunki i pokazał, jak bandażować nogę. Przez tydzień musiałam robić sobie zastrzyki antyzakrzepowe, zastrzyk taki musiałam zrobić też wieczorem przed operacją. Po tygodniu lekarz zdjął mi szwy. Po operacji na nodze były krwiaki i siniaki, ale już praktycznie zniknęły. Noga jeszcze trochę boli, zwłaszcza po dłuższym siedzeniu i szybszym chodzeniu. Cały czas jeszcze ją bandażuję opaską uciskową. Gdy rany całkiem się zabliźnią, będę nosić specjalne rajstopy uciskowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...