Skocz do zawartości
Forum

Żylaki w młodym wieku


Gość celinaz0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość celinaz0

Mam 16 lat i zauważyłam u siebie na nogach żylaki. Znajdują się one w okolicach kolana i są one już dosyć widoczne. Podejrzewam, że one są skutkiem mojego biegania. I nie wiem, jak je zwalczyć. Może doradzicie?

Odnośnik do komentarza

Jest bardzo wiele przyczyn powstania żylaków. Siedzący tryb życia, nadwaga, praca w pozycji stojącej, palenie papierosów. Niektórzy uważają, że za ich powstanie są odpowiedzialne skłonności dziedziczne. Może w Twojej rodzinie ktoś ma problemy z żylakami? Nie polecałabym Ci biegania. Może to powoduje pogłębienie choroby? Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas to znajdź sporty zalecane osobom z żylakami. Nie mogą być tak forsowany jak częsty jogging.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że bieganie nie było głównym powodem do powstania żylaków. Gdy pojawiają się w tak młodym wieku o osób aktywnych fizycznie bierze się pod uwagę skłonność do dziedziczenia żylaków. Powinnaś udać się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który oceni stopień zaawansowania żylaków oraz, w razie konieczności, skieruje na konsultację do odpowiedniego specjalisty. Przewlekła choroba żylna nie musi wcale oznaczać rezygnacji z dotychczasowego hobby, czyli biegania. Wystarczy stosować specjalne pończochy uciskowe, które zapewniają odpowiedni ucisk. Stopień kompresji pończoch powinien dobrać lekarz specjalista.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...