Skocz do zawartości
Forum

Zmiany skórne, odczulanie i nadmierne wydzielanie histaminy


Gość histamina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam alergie ktora widocznie nie leczylam i zaczelam miec problemy ze skora,nie moge zapanowac nad wydzielaniem sie histaminy. stosuje diete itp. za tydz. ide znowu do lekarza. mam pytanie czy oczulanie na alergiee ,cofnie mi objawy skorne ktore powoduje histamina??

Odnośnik do komentarza

Zmiany pt na wiekszoci ciale wystepuje wysyka i skora robi sie jak "atopowe zapalenie skory" jest bardzo wysuszona jakby popazona , przy rozgrzanym ciele bardzo piecze od srodka bo dodatkowo wystepuje "pokrzywka" skora non stop nie nadarza sie zregenerowac suchosc powoduje tzw zolwia skore robi sie popekana skorupa. takie zmiany skorne.

Odnośnik do komentarza

możesz spróbowac tego odczulania, ale nie spodziewaj się cudów, to może pomóc ale nie musi. Odczulanie czasem trwa bardzo długo, wręcz ciągnie się latami i jednym pomaga a innym nie. Warto pogadać ze swoim alergologiem na ten temat. Po za tym podczas odczulania nie możesz zajść w ciążę.

Odnośnik do komentarza

a jesli biorac sterydy wziewne przez ponad 10 lat,czy przez to skora moze miec takie problemy, jakie mam teraz z wydzielaniem histaminy? oprucz dusznosci czyli alergii na grzyby plesniowe nie mialam zadnych innych objawow i brala steryd wziewny. przestalam brac bo mi jakos przeszlo i nagle po kilku miesiacach takie problemy z pokrzywka i histamina. czy to moze byc przez stedydy??

Odnośnik do komentarza

w wieku 15 lat stwierdzona nie leczona alergiie na grzyby plesniowe , bralam tylko wziewne sterydy to juz ponad 10 lat. przeszly mi dusznosci i od kilku miesiecy nie bralam. zaczelam miec problemy ze skora typu pokrzywka i wywalanie histaminy z organizmu. nigdy sie nie odczulalam ani nie bralam lekow na alergiie,bo nic mi nie bylo oprucz dusznosci ,astmy. czasem popalalam papierosy. nieraz mniej,nieraz wiecej,nieraz w cale. wiem ze zle ale pisze jak bylo. od paru miesiecy nie bralam inhalatora i zaczelam miec problemy z histamina,czy to problemy dlugoletniego brania sterydu wziewnego seretide 100. do tego ze histamina wysusza skore zrobilo sie atopowe zapalenie skory. co z tym zrobic? prosze o pomoc,moja skora wyglada jak u zolwia a tak dbam,natluszczam wazelina ,siemie lniane, omega 3, myje sie olejem do atopowego z.s. i balsamy,kapie sie pod prysznicem letnia woda ,tylko chwile. dermatolog kaze mi brac rupafin i odczulanie bedzie stosowal. czy to mi pomoze?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...