Skocz do zawartości
Forum

Jak odróżnić zwykły katar od alergicznego?


Gość propsa

Rekomendowane odpowiedzi

już sama nie wiem. mam mega katar już prawie dwa tygodnie i nic nie pomoga. brałam różne gripexy, płukałam nos solą fizjologiczną, a katar jak był tak jest. nigdy wcześniej nie męczyłam się z przeziębieniem aż tak długo i tak sobie myślę, że może to jakaś alergia? ale to chyba zły trop, bo na co można być uczulonym jesienią? proszę o pomoc! :(

Odnośnik do komentarza

przy przedłuzającym się katarze można mieć powody do niepokoju. Jaka jest ta wydzielina? Katar alergiczny jest raczej wodnisty, często występuje z kichaniem. Są różne rodzaje alergii - np. na roztocza, kurz itd. Mam uczulenie od kilku lat i w kryzysowych chwilach sięgam po allertec.

Odnośnik do komentarza

w sezonie grzewczym przecież może nasilić się alergia na roztocza.. to prawdopodobnie alergia, a nieleczona może prowadzić do większych powikłań.. w takim przypadku nie ma co działać na własną rękę, nie polecam aerozoli do nosa bo mi wysuszyły śluzówkę.. po wizycie od alergologa dostałam tabletki z bilastyną i jak narazie widzę efekty. walka z roztoczami to także regularne sprzątanie - niestety nie jesteśmy w stanie od nich uciec..

Odnośnik do komentarza

Powiem wam, że mi to zajęło trochę czasu i działo się na zasadzie prób i błędów. Teraz mam wielkie doświadczenie i doskonale wiem, jak reagować. Mój alergik bardzo się zmienił podczas tych trzech lat i mogę nawet powiedzieć, że alergia się cofa. Jest o niebo lepiej. Przy katarze alergicznym idą specjalne leki, zalecone przez alergologa. Przy infekcyjnym, który zdarza się wyjątkowo rzadko polecam oxalin w żelu. Dzieci dobrze na niego reagują. Prawda jest również taka, że każdy, kto podejrzewa u siebie czy dziecka alergię, powinien zrobić pod tym kontem odpowiednie badania.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory miewam kłopoty z rozróżnieniem kataru. To wcale nie jest takie oczywiste. Zgadzam się, że na ten żel szybko leczy infekcję i dziecko może swobodnie oddychać. Całkiem niedawno go testowaliśmy. Największy kłopot to leczenie alergii, która pojawia się z zaskoczenia i utrudnia życie.

Odnośnik do komentarza
Gość Tiana 123

Sama nie wiem co podawać dziecku. Niecałe dwa tygodnie temu skończył antybiotyk i znowu ma katar. Mam wrażenie, że ciągle walczymy z infekcjami. Może ten lek w żelu się sprawdzi i obędzie się bez poszukiwania lekarza. Do szkoły i tak już nie chodzi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...