Skocz do zawartości
Forum

Problem z wypadającymi włosami


Gość studentkaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość studentkaaaa

Witam,
Mam 19 lat i ogromny problem z wypadającymi włosami, wszystko zaczęło się ok 3 mies temu. Początkowo myślałam, że to okresowe, bo zawsze przed zimą włosy bardziej mi wypadały, ale teraz to się nasiliło. Najgorsze jest to, że włosy wypadają z cebulkami, nie łamią sie w połowie. Mam lekki łupież ale zwalczam go odpowiednimi szamponami. Zapisałam się na wizytę u dermatologa, ale to dopiero za miesiąc, czy są jakieś odżywki czy inne specyfiki aby chociaż odrobinę zmniejszyć wypadanie. Podkreślę, że obcięłam włosy miesiąc temu z nadzieją, że się polepszy, ale to nic nie dało.

Odnośnik do komentarza

Kup sobie odżywki, albo maski z apteki L'Biotica BIOVAX. Bardzo doprowadzają włosy do stanu dobrego, ja miałam robioną dekoloryzację, a z nią wiąże się mega zniszczenie włosów. Maski dużo zrobiły z moimi włosami i bardzo mi pomogły :)

Odnośnik do komentarza

A robiłaś badania? Krew? TSH? Nie masz czasem chorej tarczycy? Spróbuj się odżywić od środka, kup jakieś witaminki... Wiesz ja też strasznie gubię włosy, ale mam niedoczynność tarczycy... I póki nie ureguluję TSH to będą lecieć mi włosy :/

Odnośnik do komentarza
Gość studentkaaaa

Aneta1221 badałam się już w tym kierunku bo moja mama ma problemy z tarczycą, ale wyniki wszystkie wyszły ok powiedzieli, że wręcz jak u dziecka. Jadłam już ampułki ze skrzypem i witaminami, ale dostałam uczulenia od jakiegoś składnika. A te odżywki z waxa to są te popularne po chemioterapii?

Odnośnik do komentarza

Hej,
Mozesz sobie tez zrobić badanie włosów- żeby okreslić ilość np. Mg, Na, Zn i in. w organiźmie. Ale takie badanie jest drogawe- ok 200zł. Badanie TSH- lekarz pierwszego kontaktu.
Wiesz, mi włosy od dłuższego czasu wypadały i specyfki apteczne- zaóno do mycia jak i połykania nie działają. Wypadają mi włosy głównie z przodu. tez z celbulkami ale odrastają. Z tym, ze mam taka troche grzywke:P Miesiac szybko minie, wrzuć na luz, dermatolog Cię pokieruje. Możesz zacząć liczyć ilość wypadajacyh włosów, ale nie codzinnie tylko 1 raz w tygodniu- zanim pójdziesz do dermatologa, bedziesz miała już 4 pomiary- to mu ułatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny - stres, zaburzenia hormonalne, niedobór miedzi, cynku, manganu, choroby przewlekłe.... Pod wpływem stresu uwalniana zostaje adrenalina, która obkurcza naczynia zaopatrujące cebulki włosów - powoduje to ich gorsze ukrwienie i odżywienie.
Włosy często wypadają po porodzie i po chemioterapii.
Ja polecam odżywki do włosów z roślinnymi hydrolatami. Można je nabyć w sklepach z kosmetykami naturalnymi - w tych stacjonarnych także.
Hydrolaty pobudzają komórki macierzy cebulki włosa do podziałów i wytwarzania włosów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...