Skocz do zawartości
Forum

Dopuszczalna dawka znieczulenia u dentysty


Alieen

Rekomendowane odpowiedzi

Ogromny problem z zębem chce go wyrwać TYLKO ZE MAM ZĘBY ZE STALI ale po wyrwaniu nie bylo by dziury powiem
tylko ze on jest prawie na srodku 4 od srodkowego i o co mi chodzi piszę

4 lata temu a mam 23lata miałem tam trzonowego dużego wyrwanego i miałem narkoze czy jak to nazwać miejscowe znieczulenie i okropnie mnie bolalo bardzo był twardy wykręcała go z 15 minut ja w okropnych cierpieniach az płakałem co u mnie niespotykane. zęby ze stali.

Pytanie:
ile jest dopuszczalna dawka ml na normalnie wstrzykiwane przez dentyste.
średnia ilość jednego ile 20 ml? 5 ml? 200 ml ? nie wiem pytam sie... specjalista niejestem.

Odnośnik do komentarza

to jest tak ilość znieczulenia określa się na podstawie wagi pacjenta, jest tam jakiś próg którego nie można przeskoczyć, ale ogólnie chodzi o wagę.
Co do znieczulenia to skoro ostrzykiwanie nie dało rezultatów to może poproś o zniczulenie w odnogę nerwu trójdzielnego? Zapewniam Cię znieczuli Ci połowę głowy.... miałam tym sposobem rwane 2 ósemki, z chirurgicznie bo siedziały pod zębami i niec nie czułam

Odnośnik do komentarza

A nie ma jakiegoś ryzyka...? te mocniejsze? robił ktoś?

Bo ja mialem to słabe"ostrzykiwanie " w dziąsła kilka razy...
50zł

a "poproś o zniczulenie w odnogę nerwu trójdzielnego"
to 100zł tak?

najgorsze ze jest on w 100% zdrowy tylko dla wyglądu mało widać ale zawsze cos.... i taki całkowicie zdrowy trudniej nie? ;/ kurde...eh chce ale znowu męki...az sie odechciewa... juz od 4 lat...

Odnośnik do komentarza

Alieen
A nie ma jakiegoś ryzyka...? te mocniejsze? robił ktoś?

Bo ja mialem to słabe"ostrzykiwanie " w dziąsła kilka razy...
50zł

a "poproś o zniczulenie w odnogę nerwu trójdzielnego"
to 100zł tak?

najgorsze ze jest on w 100% zdrowy tylko dla wyglądu mało widać ale zawsze cos.... i taki całkowicie zdrowy trudniej nie? ;/ kurde...eh chce ale znowu męki...az sie odechciewa... juz od 4 lat...

Ale znieczulenie jest w cenie i nie musisz za nie dodatkowo płacić. Ja chodzę prywatnie i nigdy nie musiałam dopłacać za znieczulenie

Odnośnik do komentarza

ja chodzę tak ,,pół prywatnie" to znaczy gabinet ma podpisaną umowę z nfz ale jak chce lepsze plomby to musze trochę dopłacić. Za znieczulenie nigdy nie dopacałam. Czy to te w odnogę nerwu trójdzielnego czy za ostrzykiwanie.

co do skutków ubocznych to ja u siebie nic nie zaobserwowała....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...