Skocz do zawartości
Forum

Kiedy zacząć leczenie prostaty?


Gość fryderyk0q

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian7e

Witaj,
regularnie badać prostatę powinien każdy mężczyzna po 50. roku życia, gdyż wtedy pojawiają się pierwsze objawy przerostu gruczołu krokowego. Objawami chorób prostaty mogą być: parcie na mocz, nykturia, czyli oddawanie moczu częściej niż raz w nocy. Niepokojącym objawem jest także potrzeba oddania moczu, po tym, jak przed chwilą został on oddany.

Odnośnik do komentarza

rok temu urolog zdiagnozował zapalenie prostaty zlecił badania przepisał antybiotyki i taki lek apo- doxan 4 mg pół tabletki dziennie po pół roku byłem na kontroli lekarz nic niepokojącego nie stwierdził zalecił przyjmowanie apo-doxanu dodam że wyniki badań też nic niepokojącego nie wykazały prostata obj 30-36ml ,teraz lek się kończy nie wiem co dalej zrobić przyjmować dalej ten lek udać się do innego lekarza dodam że czasem na na 1 dzień lub kilka bul lub uczucie takie powraca potem mija i jest normalnie co robić jak postępować

Odnośnik do komentarza

lekarz wiele nie mówił ,powiedział że będę musiał przyjmować ten lek i na wizytę za rok przyjść a lek dopisać u rodzinnego lekarza ,lek się kończy a rodzinny lekarz w przychodni powiedział że on tego leku nie przepisze , apo-doxan to jest Doksazosyna stosowana jest w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego ,do urologa nie będę co 2-mies biegał tylko po receptę na lek ,zastanawiam się jak to ustało czy jest potrzeba zażywać taki lek, bo niby to było zapalenie a nie przerost gruczołu ,może jakieś ziołowe czy bez recepty by pomagały na własną rękę nic dotąd nie brałem ,i nie wiem co mogło by to być ,chciałbym poznać opinię kogoś kto przechodził zapalenie i czy taki lek przyjmował lub inne i w jakim stopniu były skuteczne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...