Skocz do zawartości
Forum

Wpływ cukrzycy na życie


Gość niuskaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość agnieszka4

W moim przypadku cukrzyca motywuje mnie. Zaczęłam ćwiczyć, jeżdżę na rowerze, zaczęłam zwracać uwagę na to co jem i robię. W jakimś sensie też ogranicza, ale to już inna para kaloszy. Dużo zawdzięczam ludziom, których poznałam ich pasją jest właśnie sport.

Odnośnik do komentarza

12 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się II Warszawski Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego organizowany przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza. Na jednym z wykładów dr Roman Kuczerowski przedstawi ciekawy wykład zatytułowany "Wpływ cukrzycy na jakość życia seksualnego".
Impreza rozpoczyna się o godzinie 10.00, a wstęp jest bezpłatny.

Odnośnik do komentarza

Fakt, że życie cukrzyka jest ciężkie, bo w pewnym sensie ogranicza cię, ale gdy się spojrzy z innej perspektywy cukrzyca motywuje i to bardzo - zaczyna się lepiej odżywiać, inaczej patrzyć na wszystko oraz chcesz pokazać światu, że cukrzyca cię nie ogranicza. Ja lepiej się odżywiam i przy tym lepiej się czuję, chodzę na spacery i gram w koszykówkę oraz w tenisa...

Cukrzyca nie ogranicza do celów życiowych - jest wielu ludzi, którzy osiągnęli cele z cukrzycą, np. sportowe. Moim celem są podróże oraz chce zostać kardiochirurgiem i ja myślę, że mnie to nie ograniczy, bo to wszystko zależy od samej siebie, a nie od choroby. Ja cukrzycę traktuję jak przyjaciółkę, już nie mogę sobie wyobrazić życia bez niej...

Odnośnik do komentarza

Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę cierpi również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

Odnośnik do komentarza
Gość Paulo58

Mam cukrzycę Typu 2 i nie stać mnie na leki a co dopiero na dietę .... mogę pozwolić sobie jedynie na to na co mam pokrycie w portfelu, a że mam mało to niewiele mogę ... pogodziłem się już z tym, że któregoś dnia się nie obudzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...