Skocz do zawartości
Forum

Objawy anemii pomimo prawidłowych wyników badań


Gość Verywhite

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam 25 lat. Od wielu już lat mam objawy w całości wskazujące na anemię. Jestem strasznie i niezdrowo blady, do tego mam bardzo zimne dłonie i stopy, także nos. Mam kilka kg niedowagi. Ciągle niewyspane i podkrążone oczy. Wyglądam ogólnie anemicznie i mizernie. Codziennie gdy mam kontakt z ludźmi i podaję im rękę to rozmowa zawsze rozpoczyna się od pytań o moje zdrowie i powody bladości i zimnych rąk, a i zdarzało się że obcy ludzie np. w autobusie pytali "a co ty chłopie taki blady?". Jest to dla mnie nieprzyjemne i mam już tego dość.
Jestem także wiecznie zmęczony i senny, nic mi się nie chce. Gdy wstaje np. po 10 godz. snu o 9 rano, to już po 15 godzinie chce mi się bardzo spać.
Lekarz rodzinny często zleca mi badania na morfologię (innych nie), ale wyniki zawsze są w normie, i wtedy lekarka mówi że wyniki mówią wszystko więc moje problemy to zapewne "mój urok".
Ciężko mi się z tym pogodzić, bo te problemy naprawdę uprzykrzają mi życie i funkcjonowanie, i to w wieku w którym powinienem żyć pełnią życia, a ja wegetuje.

Czy powinienem odpuścić sobie mojego lekarza rodzinnego bagatelizującego sprawę i udać się prywatnie na zrobienie innych badań? Jeśli tak to jakie? Jeśli nie mam anemii (jak wskazują pozytywne wyniki) to jaki może być inny powód moich objawów?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

To prawda. Paradoksalnie chciałbym aby wyniki były negatywne bo wtedy byłaby znana przyczyna i wiadomo co trzeba by było leczyć, a tak nie znam przyczyny i nie wiem co leczyć, i tak to trwa.
To zaczeło się mniej więcej w okresie gdy poszedłem do gimnazjum, a więc już wiele lat. Z tym, że objawy z upływem lat się nasilały. Na zdjęciach z tego okresu wyglądałem dosyć blado, ale jeszcze w miarę. Obecnie unikam zdjęć jak mogę ponieważ wychodzę na nich jak trup.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...