Skocz do zawartości
Forum

Schizofrenia, migreny i ograniczone pole widzenia


Gość ithilras

Rekomendowane odpowiedzi

A więc zaczęło się jak pewnego razu w lato przewiozłem taczkę piasku i wróciłem do domu, żeby dalej bawić się z OSx86. Nic nadzwyczajnego jak na mnie, serce miałem zdrowe (przynajmniej badania tak wykazały). Pokazało mi mniej się takie coś: /\/\/\/\/\/\/, myślę sobie raz już to miałem w dzieciństwie i samo przeszło to nie przejmuję się. Ale gdy zaczęło mi zasłaniać tekst, byłem zmuszony wyłączyć oba komputery żeby nie zdarzyło się tak, że nie zobaczę przycisku Start, nie mówiąc już o Wyłącz komputer. Ale do rzeczy. Wstałem od tych komputerów i się strasznie poczułem tak jakbym miał zemdleć, do tego straciłem czucie dotyku w jednej dłoni (stopniowo poprzez drętwienie), ja spanikowany do matki żeby dzwoniła na pogotowie a ona mówi żebym się położył i tak leżałem i zygzak razem ze znieczuleniem przeszły, ale jak wstałem to dalej się tak źle czułem. Co ciekawsze, wpisałem w google "źle się czuję" i na pierwszej stronie wyszły dokładnie takie same objawy tylkoże ktoś miał to po narkotykach i była to nerwica sercowa. I rzeczywiście, po pójściu do lekarza okazało się że mam ciężkie nadciśnienie, raz miałem nawet 150/110, ale to chyba wina stresu związanego z tą paniką, potem jak zobaczyłem takie wyniki to przed każdym mierzeniem się bałem co wyjdzie i to dodatkowo podwyższało wyniki. U lekarza dostałem PROPRANOLOL, wydawało się że pomógł, ale po pewnym czasie znowu pojawił się taki atak i znowu tak jakbym go na nowo zaczynał brać to znaczy nagle się pogorszyło ale było coraz lepiej. Byłem u pediatry, ten kazał iść do psychiatry, psychiatra zapisał fluoksetynę i pomogła, ale zdawało się że bardziej pomogły gry komputerowe w które zacząłem grać a dokładniej muzyka z nich, czułem jak ona tak jakby wyzwala te siły nieczyste (w tym przypadku źle się czucie) żeby je unicestwić. To znaczy jak włączyłem grę to poczułem tak jakbym wstał (to znaczy źle się czułem), ale czułem też że ta muzyka się przez to tak jakby przebije i że zaraz przejdzie. No i jak odchodziłem od gry to już się czułem normalnie, jakbym siedział, mimo muzyki. Jak wstałem, czułem się lepiej niż zanim usiadłem. A to była ta nowa muzyka z Cataclysmu z Teldrassil, więc możliwe, że zadziałała relaksacyjnie.

Po tygodniu zrobiłem upgrade wowa do pełnej wersji i wbiłem 85 level i po krótkim czasie przestałem grać. (już tej postaci nie ma, pewnego dnia po długiej nieaktywności zalogowałem się na konto i zobaczyłem 1 postać na innym serwerze niż zawsze grałem i nic więcej, a jak wpisałem nick w armory to też większość z tym nickiem poznikała).

Stało się to mniej więcej w tym samym czasie co odstawienie fluoksetyny. Zygzaki i zdrętwienia pojawiały się jednocześnie i nieregularnie, a po nich następował silny ból głowy. I do tego taka depresja, że ratowało mnie tylko Lineage 2 (aktualnie ratuje mnie Wiedźmin 2, ale mniejsza o to) A przebiegało to mniej więcej tak:
\/\ -> \/\/\/\ -> \/\/\/ + nie czuję w dłoni -> \/\/\ + nie czuję w dłoni i połowie ust i języka po przeciwnej stronie -> \/\ + nieczucie się cofa + ał boli -> {0} + aaaaa jak boli szybko ibuprom -> tabletka działa
Ponownie fluoksetyna. Przeszło. Odstawienie. Wróciło, z tym że teraz już za każdym razem przebieg był inny. Rispolept + Abilify. Przez kilka miesięcy było dobrze, wróciło, ale to jak. Teraz można powiedzieć że głowa boli mnie bez ustanku tylko czasem za słabo, żebym to czuł. Raz słabiej, raz mocniej, raz wcale. Zygzaki i te inne też wróciły. Zauważyłem też, ale to już wcześniej, że mam ograniczone pole widzenia, a wygląda to tak:na środku mam taką plamkę w której mam mroczek jak jest ciemno, po lewej stronie lewego oka i prawej prawego mam takie krzywe pionowe kreski, którymi nic nie widzę, to znaczy np. (na zielono zaznaczyłem tę kreskę)
<- tak wygląda naprawdę<br /> ---------------------- ======---------- <-- tak widzę<br /> -

Czyli tam gdzie jest kreska widzę tylko to, co jest i po lewej i po prawej stronie kreski lub płynne przejście między kolorami jeśli jest co innego, a za kreską widzę już niewyraźnie (nie podwójnie)

Zaburzenia te postępują.

Teraz dostałem CITABAX i dawno nie miałem zygzaka, ale bóle głowy są. Najczęściej jednostronne, zwykle lewa strona boli.

Dodatkowo pojawiły się zaburzenia mowy (zwykle miałem problemy z wymawianiem tylko poszczególnych sekwencji głosek, teraz pojawia się w losowych momentach) i ruchu (często np. uderzam biodrem w stół jak przechodzę obok, ogólnie trzęsą mi się ręce np. jak się golę lub niosę coś ciężkiego, dzisiaj zabijałem w grze trudnego potwora (tak, Kejrana) a potem było wesele i tańczyłem i podczas tańców miałem tik ruszania kciukiem lewej ręki, później zaczęły pojawiać się paraliże/zesztywnienia/mimowolne ruchy pojedynczych palców, które cały czas się trzęsły.

Aktualnie biorę Rispolept + Abilify + Depakine chrono + Citabax.

Moje rozumowanie: Guz przysadki mózgowej przyciska nerw wzrokowy i mózg, powodując ograniczone pole widzenia i migreny, problemy z ruchem i z mową są od leków.

Powiększonych sutków nie mam, akromegalii tak szybko nie zauważę (minęły 2 lata od pierwszego napadu).

Chciałbym zapytać, jakie jest prawdopodobieństwo, że moje rozumowania są trafne? Dodam, że leczę się na schizofrenię (zapobiegawczo, o tym niżej) i brałem dużo różnych leków które zmieniałem ze względu na tak potężne działania niepożądane, że nie dało się żyć normalnie, tu jednak wymieniłem tylko te, które przyniosły zmiany w związku z tym problemem.

Z objawów schizofrenii pojawiła się u mnie tylko agresja i chaotyczne myślenie (żadnych głosów nie słyszałem, chybaże ktoś coś mówił, tv grał albo radio albo słynne gadające głośniki Logitech X530), dodatkowo pojawiły się pomieszane objawy autyzmu, nerwicy natręctw i Alzheimera, więc podejrzewam, że zarówno ja, jak i moi lekarze mają hipochondrię.

Proszę nie pisać, że 2 wpisy niżej jest o tym temat, wiem co to migrena i chcę tylko to potwierdzić oraz zapytać o korelację i słuszność moich przypuszczeń.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...