Skocz do zawartości
Forum

Biegunka po antybiotyku przy wrzodach


betsi12

Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam wrzody, zazywam tabletki tj. contix, duomox i metronidazol. w 5tym dniu od brania tabletek wystapila u mnie biegunka. do konca kuracji zostaly mi jeszcze 4 dni. bylam dzis u lekarza. powiedzial, ze ta biegunka spowodowana jest tym duomoxem. Lekarz kazal wybrac tabletki do konca. czy nie powinnam czasem przerwac kuracji? Troche szkoda, bo zostaly jeszcze tylko 4dni. lekarz powiedzial, ze przepisujac mi inny antybiotyk tez bede miala biegunke. Dostalam dzis rowniez recepte na lactiv up oraz loperamid wzf. czy powinnam brac tamte tabletki na wrzody? bo troche sie boje.Ijeszcze jedno pytanie odnosnie tych tabletek lactiv up i loperamid, bo mam brac je 2 razy dziennie i nie wiem czy moge 2 tabletki tego i tego naraz? czy zrobic jakas przerwe? Prosze o wypowiedz specjalisty

Odnośnik do komentarza

tylko, ze bylam u lekarza nie tego, ktory przepisywal antybiotyki a u lekarza rodzinnego, czyli nie specjalisty od gastroskopii. na ulotce przeczytalam, ze lek duomox moze powodowac uporczywe biegunki co moze byc spowodowane zapaleniem jelita grubego w zwiazku z czym nalezy odstawic lek i skonsultowac sie z lekarzem, ktory zastosuje odpowiednie leczenie. pisze tez, ze w przypadku biegunki nie nalezy stosowac lekow przeciwbiegunkowych. mi one zostaly przepisane wczoraj przez lekarza rodzinnego. z tad moje obawy. co prawda az takiej uporczywej biegunki nie mam. czy powinnam skonsultowac sie z lekarzem gastrologiem, ktory przepisal tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...