Skocz do zawartości
Forum

Bóle całego ciała i zmienne nastroje


Gość Karolek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witacje.
Opiszę historię mojej mamy mam nadzieję ,że ktoś coś doradzi..
Zaczelo sie juz dobre pare miesiecy temu.
Zmienne Humorki,zle samopoczucie,nic sie nie chce itp.
Tutaj jeszcze nic nie podejrzewalismy.
W lutym 2013 bylismy z rodzina za granica i tam sie zaczely okropne zmiany nastroju w stylu" nic mi sie nie podoba" " zle sie czuje " .
Zaczelo ja rowniez bolec miedzy lopatkami. Narzekała.
Po powrocie z urlopu gdzies ok 2 tyg zaczął sie caly koszmar.
Z dnia na dzien wstala, mowla ze w nocy byla jakas sztywna ze ja boli wszystko i ze jak spojrzala na siebie w lustrze to stwierdzila " wszystko ze mnie spadło" - same kosci.
Zawsze byla szczupla. Ale rzeczywiscie jakby troche " zmarniała" . Z wagi zleciał jej kilogram czy poltora wiec.. To raczej ciezko by bylo nazwac schudnieciem. Ona to nazwala " zanikiem miesni" bo pupy nie ma .. Nogi jak flaki itp. - od 23 lat zero sportu i ruchu. Zajmuje sie tylko domem i dziecmi. I zaczelo sie panika, płacze, ona jest chora. Najpierw twieedzi ze sie strasznie poci w nocy, cieple rece, kaszel, klucha w gardle,czestomocz, bol klatki piersiowej i ogolnie bol ciała. Pozniej to sie skonczylo zaczal sie tylko bol nog,bioder,miednicy. Z trzy tyg temu twieezi ze ja okropnie boli jedna reka i bark a od paru dni dochodzi druga reka, znowu bola ja nogi, sztywnieja palce u rak. Ma drzenie palców.
Praez te pol oku byla swa razy w szpitalu sama chciala, straszne ataki paniki płaczu ze ona umiera, takze tata zalatwil szpital, przebadali, stwierdzili depresje. Ona w to nie wierzy . Byla z 3 raay u psychiatry dostala cos na sen ( cierpi na zaburzenia od 2 lat, 1,5 roku czasu na wlasna reke brała tabletki na recepte stilnox) jakis tricorr czy cos takiego, stilnox odstawila z 3 miesiace temu kazaliamy jej, dostala tez jakis depresan czy deprim, czy bierze ..? Raz tak raZ nie, mowi ze jej niedobrze po tym i wcale lepiej sie nie czuje.
Wydala tysiace zł na badania prywatne ZADNE badaanie nie wskazuje na jakakolwiek chorobe... Czy poczatki choroby.. Jedynie cos tam przy kregoslupie wyszlo jakas wypuklina ( odcinek piersiowy tylko ten robila )
Badania jakie udalo jej sie zrobic przez 6 miesiecy do dnia dzisiejszego..:
Co miesiac morfologia z rozmaze,, ob, crp - zawsze wszystko ok wiadomo z morfologia roznie ale nic nigdy poza norma. Leukocyty tylko jej skakaly z dwa razy miala gorna granice normy a teraz juz ma miedzy 4,5-6 w normie 3,6-10.
Z krwi robila naprawde duzo : CK, glukoza,cholesterol,profile reumatologiczne,borelioza - chyba test elisa,trzusta,watroba,krzepliwosc krwi ( niedobor fibrynogenu dwa razy jej wyszedl inne czynniki w normie ), tarczyca ,
Usg brzucha, piersi,macicy, usg uda , kolana,
Tomografia kregoslupa odcinek piersiowy
Mammografia
Gastroskopia
Przeswietlenie klatki pieesiowej
Kolonoskopia
Wymazy w kierunku grzybow,pasozytow z kalu
Mocz
Wymaz z gardla
Wymaz z nosa ( gronkowiec zlocisty w nosie, nie chciala antybiotykow, chodzila na jakies plukanie zatok)
EMG - w kierunku zapalenia miesi - dwa razy robila w ciagu dwoch miesiecy wedlug neurologa ok wszystko.
I kilka innych o ktorych juz nie pamietam.naprawde jest tego duzo
Juz " chorowala" na bialaczke, na raka pluc, macicy, raka piersi, raka jelita... Po prostu wszystko co najgorsze wymysla, siedzi w interneecie i czyta i za chwile placze ze objawy ksiazkowo pasuja do jakiejs tam choroby , zazwyczaj wybiera sobie te najgorsze.
Byla juz u ortopedy,neurologa,psychologa,psychiatry,u rodzinnego, choroby wewnetrzne,gastrolog,laryngolog.. No i jak pisalam dwa razy szpital zaliczyla ( dzien , dwa. Podstawowe badania i do domu)
Teraz sie zaczelo jej ze ma zapalenie wielomiesniowe jak w ksiazce, placze,uzala sie nad soba, mowi ze ja bola strasznie rece i nogi. Od 3 tyg. Zabralismy ja na basen ona mowi ze plywac nie moze bo ja rece bola, siatek nosic nie moze itp itd.
Ja juz sama nie wiem co mam robic i niedlugo sama skoncze u psychiatry smutas.gif
A z jednej strony boje sie ze cos jej naprawde jest ( mowie tu o jakiejs brzydkiej chorobie) .. Bo depresje to ona ma na pewno..
Ona mowi co z tego jak wyniki z EMG sa ok jak za tydzien juz moga nie byc.. Dla mnie to nienormalne..

Zyc sie nie da. Poradzcie cos .
czytalam tez o tej fibromialgii i przewleklym zmeczeniu miesni.. Sama nie wiem !
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...