Skocz do zawartości
Forum

Zniekształcone trzony kręgów kręgosłupa


Jarek222

Rekomendowane odpowiedzi

Witamoto mój wynik MR odcinak Lędżwiowego Kręgosłupa skolioza z lewowypukłym skrzywieniem bocznymw odcinku lędżwiowym .Krążki międzykręgowe są nierównej wysokości a trzony kręgów zniekształcone przez nawarstwienia kostne i osteofitozę krawędziową .Kręgi lędżwiowe sa zrotowane w lewo,co powoduje asymertię zachyłków bocznych kanału .na poziomie L1/2,L2/3,L3/4 i L4/5stwierdzono umiarkowanej wielkosci wypukliny dokanałowe krążek międzykregowy L5/S1tworzy przepukline centralna uciskająca worek oponowy w linni pośrodkowej na głębokości ok5mm.Wszystkie krążki międzykręgowe w obszarze obiętym badaniem wykazują cechy zaawansowanej dehydratacji. W dolnej części odcinak występują również umiarkowanie zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe -wytwórcze w stawach międzywyrostkowych ,wpływające głównie na stopień stenozy zachyłkowej. Nie uwidoczniono zmain ogniskowych w stożku końcowymrdzenia kręgowego. Torbielowate zmiany w nerce Lewej do diagnostyki USG lub TK oto mój wynik badania MR i mam pytanie czy konieczna będzie operacja na kregosłup bardzo prosze oodpowiedz na mój wynik z Wyrazami Szacunku Jarosław

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...