Skocz do zawartości
Forum

Żylaki a dieta


Gość Jstyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 25 lat i w szybkim tempie przybywa mi żylaków. Na nogach, na brzuchu, na piersiach, a także na przedramieniu. W nocy odczuwam duży dyskomfort, niepokój w nogach.
Szukałam powodów powstawania żylaków i sposobów zapobiegania im. I jestem szczerze zdziwiona, ponieważ mój tryb życia nie powinien mieć negatywnego wpływu na żyły. Nie mam nadwagi, nie narzekam na brak ruchu. Nie piję kawy, ciemnej herbaty ani nie palę papierosów. Jestem wegetarianką (choć od niedawna jem czasem rybę), i moja dieta jest oparta na kaszach i warzywach strączkowych oraz świeżych warzywach i owocach. Nie noszę też butów na obcasach na co dzień. Nie używam także gorącej wody, myję się w co najwyżej letniej, a przed snem biorę zimny prysznic.
Wydawałoby się, że wszystko jest ok, a żylaków przybywa... nie wiem co dalej robić. Proszę o radę, może ktoś ma podobny problem?

Odnośnik do komentarza

Żylaki mogą być prezentem genetycznym.Ja mam po mamie w tych samych miejscach na nogach tak jakby kopia.
Miałam operację i po pewnym czasie wyszły w drugich miejscach.Pogodziłam się ,noszę pończochy przeciwzylakowe(koszmar wciągania)i noszę częsciej spodnie i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...