Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyniku RTG płuc przy zapaleniu płuc


Axxi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 29 lat, od dwóch tygodni męczę się z przeziębieniem. (duszący kaszel, ból gardła, ból głowy, gorączka). Po tygodniu przeziębienia była poprawa, jednak po dwóch dniach objawy wróciły ze wzmożoną siłą. Udałam się do lekarza i miałam wykonane RTG płuc. Okazało się, że mam zapalenie płuc. Mam brac antybiotyk, dodatkowo wraz ze zdjęciem RTG i opisem w piątek idę do poradni pulmonologicznej. Martwi mnie opis z badania, bardzo prosiłabym o opinię:
Zdjęci klatki piersiowej p-a wykazuje: niewielkiego stopnia spłycenie obu kątów przeponowo - żebrowych - możliwośc małej ilości płynu w jamach opłucnowych. Pola płucne o wzmożonym rysunku podścieliska łącznotkankowego, bardziej nasilonym po stronie prawej. W polu środkowym prawym możliwośc skąpych zagęszczeń miąższowych. Sylwetka serca nieposzerzona.
Proszę o informację czy po kuracji antybiotykiem powinno wszystko wrócic do normy, czy jest koniecznosc w takiej sytuacji jakichś dodatkowych zabiegów (odsączania płynu, czy coś takiego).
Dziękuję i pozdrawiam
Anna

Odnośnik do komentarza

Panie Doktorze, mam jeszcze jedno pytanie. Wynik CRP wyszedł prawidło - na poziomie 0,3. Mój lekarz powiedział, że w tej sytuacji nie jest to zapalenie płuc. Czy opisany przeze mnie obraz może byc tylko obrazem zmian po przebytych zapaleniach płuc (jako małe dziecko często chorowałam na zapalenie płuc). Czy w tej sytuacji warto powtarzać prześwietlenie?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...