Skocz do zawartości
Forum

Płyn w podbrzuszu i torbiel nerki


Gość MoniaOs

Rekomendowane odpowiedzi

byłam dzisiaj na usg.
jaka może być przyczyna bólu podbrzusza (trwa już 2 miesiące, początkowo minął po lekach na zakażenie układu moczowego, teraz pojawił się znowu i przypomina ból na okres) i wolnego płynu w podbrzuszu?
dodam jeszcze, że na usg pojawiła się torbiel z widoczną przegrodą na prawej nerce, torbiel ma 11 mm.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo, iż opisane dolegliwości są spowodowane nawrotem infekcji. Jeśli torbiel nie wpływa na funkcję nerek to należy okresowo kontrolować zmianę. Obecność wolnego płyny w jamie otrzewnowej wymaga dalszej diagnostyki. Z otrzymanym wynikiem badania powinna Pani udać się na wizytę do lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza

wyniki badań moczu są poprawne, a pomimo tego nadal czuje bol po prawej i lewej stronie na wysokości nerek, bardziej po pawej stronie. lekarz powiedział, ze torbiel jest do obserwacji a wolny płyn znajduje się w każdym organiźmie i nie ma powodu do obaw. tym się boje, ponieważ nigdy śladu wolnego płynu nie miałam, a usg mam co najmniej raz na 3 miesiące (usg podbrzusza "normalne" i dopochwowe u ginekologa).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...