Skocz do zawartości
Forum

Ruchome żebro


Gość Żeberkaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Żeberkaaa

Czy można mieć ruchome żebro jeś.i nie mialo się żadnego urazu? Podczas większego wysiłku słysze jak mi ostatnie żebro przeskakuje. Boli przy kichaniu kaszleniu, brzuszkach... Jak położę rękę i napnę mieśnie brzucha wykonująć np sklon to czuję jak mi żeberko przeskakuje. Czy taki stan jest mozliwy czy tylko mi isę wydaje

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane urazem, nawet przebytym w przeszłości. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Proszę udać się do specjalisty ortopedy, który po zbadaniu oraz zleceniu badań dodatkowych będzie mógł wdrożyć odpowiednie postępowanie. Do poradni ortopedycznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Broadmeadows

Poszukajcie o "slipping rib syndrome" i zapomnijcie o ortopedach jeśli wam mówią że to "na pewno dysk wyskoczył". Żaden wieki uraz typu upadek itp nie jest potrzebny. Moja pamięć przywołuje wspomnienie krótkiego bólu w miejscu gdzie wyskakuje mi teraz żebro wieki temu przy przenoszeniu paczek. O coś strzyknęło w plecach (bolało chwilę więc się nie przejąłem). Wiele lat później wystarczyła mi siedzące praca, brak ruchu i grypa z kaszlem.

Mi pomogła manipulacja i nastawienie żebra przez chiropraktyka - 15 min i ból ustąpił, znów mogłem się zginać i skręcać (zabieg w UK bo tam mi wyskoczyło 3 raz) i starczyło na rok prawie przy wykonywaniu ćwiczeń. Przy pierwszych 2 przypadkach żaden ortopeda i rehabilitant na miejscu nie potrafili mi pomóc. Teraz znów mi wyskoczyło (zaniechanie ćwiczeń + silny kaszel = żebro out) i chiropraktycy z Poznania nie wiedzą jak się za to zabrać, a ortopedzi swoje o dysku zamiast pogłębić swoją wiedzę.

Tutaj film jak się to "naprawia" - wykonany przez Medical Collage of Gorgia
Cytat z ich srtony" In this video we demonstrate how to reduce a dislocated or subluxed rib. This is a rarely diagnosed condition and most physicians are not skilled at diagnosing or treating dislocated or subluxed ribs."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...