Skocz do zawartości
Forum

Ból głowy a rak mózgu


Jakub97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 25 dni miewam bóle głowy. Bóle występują codziennie, od rana do wieczora z małymi przerwami. Są w różnych miejscach: koło czoła, i w potylicy. Innych objawów nie mam. Czy to może być rak mózgu? Martwie się, a neurologa mam dopiero 19.08... Dodam że mam wadę wzroku -2D a okulary dopiero bedę miał 30.08. Co to może być? ... Martwie się.... :/

Odnośnik do komentarza

Może silny stres, może przewiało Ci zatoki? Mogą to też być silne migreny, czasami też wady wzroku powodują takie dolegliwości. Rak mózgu to raczej nie jest, ponieważ towarzyszą mu silne zawroty głowy, wymioty, mdłości, a ból umiejscowiony jest zazwyczaj w jednym miejscu ;). Nie przejmuj sie odstresuj i nie czytaj na necie o chorobach bo zawsze się okazuje że cokolwiek Cie nie zaboli to rak. Osobiście myślę że to zatoki, też tak miałam kiedyś przez dłuższy okres czasu silne bóle głowy też myslałam o najgorszym bo mam skłonności do hipochondrii , ale po pewnym czasie przeszło. Nie myśl o tym i się nie zadręczaj bo stres potęguje takie objawy, poczekaj spokojnie na wizytę u neurologa, a jeżeli stan się pogorszy koniecznie zgłoś się wczesniej do lekarza lub pogotowie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo, by opisane przez Pana dolegliwości miały związek z chorobą nowotworową. Zdecydowanie bardziej prawdopodobny jest ból związany z wadą wzroku czy też infekcją zatok. Dość mocno prawdopodobna jest także psychogenna etiologia objawów. Proszę udać się na wizytę do specjalisty neurologa, który zbierze dokładny wywiad, zbada Pana a w razie potrzeby zleci diagnostykę obrazową. Tak jak zostało napisane powyżej, proszę pamiętać, że stres nasila objawy.

Odnośnik do komentarza

A dlaczego myslisz tylko o najgorszym? Ja tez miewam bole glowy praktycznie dzien w dzien, zwlaszcza rano i tez dlugo trwaja. Rano bez tabletki sie u mnie zazwyczaj nie obejdzie. Wieczorem przewaznie ide sie polozyc. Chodze do roznych lekarzy nie tylko z tego powodu, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, ze myslenie o tym tylko pogarsza objawy. Stres tez robi swoje. Moze masz taki okres w zyciu (uczelnia, praca), ktory powoduje takie bole ze stresu, choc tak naprawde tego nie laczysz. Radze Ci codziennie sie dobrze przewietrzyc, mi pomogly spacery wieczorami lub nawet krotki jogging. Po takim dotleniuniu mozg od razu lepiej pracuje i szczerze to bole glowy sa znacznie mniejsze :) i sluchaj eksperta i nie czytaj o najgorszyn :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...