Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie błony śluzowej żołądka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od kilkunastu lat mam problemy z żołądkiem, które objawiają się głównie nudnościami, odbijaniem powietrza oraz brakiem apetytu, co jest bardzo męczące. Ostatnio zrobiłam gastroskopię i diagnoza brzmi: zapalenie błony śluzowej żołądka. Infekcja Hp. W opisie wyniku najbardziej zaniepokoiło mnie: "błona śluzowa zaczerwieniona i obrzęknięta w okolicy przedodźwiernikowej" i "żołądek podatny na insuflację" - reszta prawidłowa. Co oznaczają te opisy, jakie może być zastosowane leczenie i dieta?
W czasie objawów pomaga mi cola (bez gazu) - łagodzi objawy, ale zastanawiam się czy to zdrowo i czy za bardzo nie podrażnia błony żołądka.
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podatność żołądka na insulfację świadczy o prawidłowej reakcji ścian żołądka na rozdmuchiwanie podczas badania. Zaczerwienienie oraz obrzęk w okolicy przedodźwiernikowej to objaw zapalenia błony śluzowej. Ponieważ wykryta została infekcja bakterią Helicobacter pylori zastosowana zostanie na pewno antybiotykoterapia mająca na celu eradykację drobnoustroju. Ponadto w ramach leczenia zapewne zostanie włączony także inhibitor pompy protonowej. Jeśli chodzi o dietę proszę unikać potraw tłustych, smażonych, grillowanych, ostrych przypraw oraz używek takich jak kawa czy alkohol. Jeśli Pani pali oczywiście koniecznie jest zaprzestanie. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...