Skocz do zawartości
Forum

Po cholecystektomii


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po laparoskowej cholecystektomii. Dziś mija dokładnie drugi tydzień. Mam 20 lat. Jednak cały czas obawiam się, że coś idzie nie tak jak powinno. Biorę Helicid 20 wg. zalecenia chirurga dwa razy dziennie i mam wrażenie, że powoduje on u mnie ogólne złe samopoczucie, zaparcia i problemy z trawieniem, a z drugiej strony boję się, że to nie przez lek . Mam podwyższoną temperaturę. Nie przekroczyła ona nigdy 37,8, obecnie jest na poziomie 37 stopni Celsjusza. Po zdjęciu szwów z rany w pępku początkowo wypływała ciemna krew (lekarz powiedział, że to krwiak który musi spłynąć), a obecnie wypływa chyba osocze. Ranę przemywam wodą utlenioną i zmieniam jałowe opatrunki. Proszę o poradę... Po kilku miesiącach chciałbym już zacząć normalnie żyć.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą być wynikiem stosowania preparatu Helicid. Zarówno bowiem zaparcia jak i złe samopoczucie opisywane są w ulotce jako często występujące działania niepożądane. Jeśli nie ma Pani choroby refluksowej lub choroby wrzodowej być może można już odstawić lek. Dobrze byłoby jednak gdyby zdecydował o tym lekarz (np. chirurg) podczas bezpośredniej wizyty. Dodatkowo wskazana jest także ocena opisanej rany. Po dwóch tygodniach rana nie powinna się już bowiem sączyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...