Skocz do zawartości
Forum

Jak zapobiegać powstawaniu haluksów?


Gość Vegeta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Zauwazyłam u siebie ostatnio poczatki haluksów. Moja mama i babcia mają haluksy. Zmieniłam buty, przyjełam taktykę że 1 dzień w butach na obacasie i jeden w balerinkach ( płaski obcach) Buty mnie nie ciśną, nie mają wąskich nosków. Do tego chodzę na siłownie 3 razy w ciąży tygodnia. Mam pytanko co jeszcze mogę zrobić by uniknąć haluksów? Czy jestem na nie skazana?

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

Szczerze to nie wiem, może spróbuj jeszcze jakoś ćwicyzć te stopy tak jak ćwicyz się je na gimnastyce korekcyjnej. Jesli nosisz odpowiednie buty to powinno byc ok, bo to chyba najczesciej jest własnie z ich powodu

Odnośnik do komentarza
Gość Dr Marcin Olczak

Witam serdecznie,

Pierwszym posunięciem powinno być zmniejszenie nacisku na obolały staw poprzez dobór odpowiedniego typu obuwia – bardzo ważnym jest nieprzekraczanie odpowiedniej dla swego wieku oraz wzrostu wagi ciała. Porządne buty powinny mieć szeroką i elastyczną podeszwę mającą na celu podtrzymywanie oraz chronienie stopy, a zarazem wystarczająco dużo miejsca w przedniej, przeznaczonej na palce części, aby bez problemu mieścił się tam również nasz bolesny staw. Te warunki najłatwiej spełniają wszelkiego rodzaju sandały, buty sportowe oraz zamszowe, bądź wykonane z innych odmian miękkiej skóry pantofle. Buty zabudowane z tyłu powinny mieć mocno osadzony obcas. Pamiętajmy, iż wąskie pary obuwia można rozciągnąć w zakładach szewskich (przeważnie wystarcza to aby w przedniej części buta zmieścił się również halluks). Lekarz może też polecić rodzaj wkładek ortopedycznych z elastycznej pianki, które pozwalają utrzymać we właściwej pozycji stopę z chwilą gdy przenosi się na nią ciężar ciała – odpowiednio dobrane indywidualne wkładki ortopedyczne naprawdę mogą nam bardzo pomóc przy kłopotliwym problemie jakim są halluksy.

Pozdrawiam,
Dr Marcin Olczak

Odnośnik do komentarza
Gość duduś123

może to tylko mój przypadek, ale wydałam pełno kasy na różnego rodzaju wkładki, maści i inne cuda, które miały powstrzymać rozwój halluksów. Po 3 latach w końcu poszłam na operację. Nawet prywatnie w HalluxCenter wyszło mi taniej niż dalej obkupywać się w różne specyfiki. Trzeba znaleźć dobrego lekarza, który zna kilka sposobów operacji, bo źle dobrana metoda może prowadzić do nawrotów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...