Skocz do zawartości
Forum

Wszystkie zęby zarażone próchnicą


Gość Krzysztoffe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztoffe

Już sam nie wiem co robić.Wszystkie wyjścia z sytuacji są złe .Ale do rzeczy.
Nigdy nie dbałem należycie o zęby i teraz mam prawie 30 lat.Brakuje mi już 6 zęby z tyłu głównie. Poza tym widzę że wszystkie trzonowce są całe czarne i praktycznie nic z ich nie będzie.Następne przedtrzonowe też mają dziury nawet widzę że po dwie o wielkości główki szpilki. Na przednich też dostrzegam dziury oraz przebarwienia.Dodam jeszcze że zęby atakuje próchnica i stają się jakby przeżroczyste.I teraz tak są dwa wyjścia -wszystkie dla mnie złe
1.Usunięcie najbardziej chorych zębów-czyli pewnie z 8 zostanie mi już tylko połowa oznacza to koniec gryzienia bo zęby trzonowe do tego służą.Nie chce tego robić bo już brakuje mi już sporej ilości zębów
2.Nieusunięcie zębów a to skutkuje poważnymi chorobami serca czy nerek.Na pewno nie stać mnie na nowe zęby.

I co ja mam robić -wszystkie wyjścia z tej sytuacji są dla mnie opłakane w skutkach

Odnośnik do komentarza

Jakieś wyjscie z sytuacji nawet tej najgorszej musi być.Jezeli brak Ci funduszy na nowe zęby to pozostaje ich usuniecie zeby te zapsute nie doprowadzily do czegos powaznego.Musisz cos z tym zrobic im szybciej tym lepiej.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Idź do dentysty to na początek. Może wbrew pozorom nie wszystkie zęby są do usunięcia. Czasem da sę uratować nawet takie na których postawiło się krzyżyk.
Potem zacznij dbać o zęby, myj je 2 lub więcej razy, używaj płynu do płukania, możesz polakierować zęby u dentysty to wzmocni szkliwo. Ratuj to co zostałó bo ja odpuścisz to w wieku 35 lat bewdziesz mieć sztuczną szczekę

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=15765305e3f9196c7.png
http://slubowisko.pl/suwaczek/2005-07-12/od-naszego-slubu-minelo-juz.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...