Skocz do zawartości
Forum

Czy wywiad rodzinny ma wpływ na postawienie diagnozy i leczenie?


Gość mama2813

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.
Ludzie mają taką mentalność, że bardzo lubią osądzać wszystkich i wszystko. Ale nie można nikogo, ani danej sytuacji zrozumieć, dopóki człowiek nie znajdzie się w takiej samej albo podobnej sytuacji. Dlatego bardzo proszę nie osądzajcie mnie, tylko poradźcie.
Wdałam się w romans z żonatym mężczyzną-zaszłam w ciąże. Rozstaliśmy się. On wrócił do swojej żony, a ja zdecydowałam, że urodzę to dziecko i wychowam. Kiedy się rozstawaliśmy, on miał problemy zdrowotne. Jakieś podejrzenie guzów w jelitach albo raka, nie wiem, nie chciał mi o tym mówić. Nie wiem na co chorował i czy to ma jakiś wpływ na moje dziecko? Kiedy byłam z dzieckiem u lekarza specjalisty- padło pytanie: czy w rodzinie ktoś się podobnie leczył? Strzelałam i powiedziałam, że nie. Stąd moje pytanie: Czy wywiad rodzinny ma wpływ na postawienie diagnozy i leczenie?
To już nie chodzi konkretnie o te jego problemy jelitowe, ale ogólnie o wszystkie choroby. Czy powinnam się dowiedzieć na co chorował ojciec mojego dziecka? Czy ta wiedza może kiedyś pomóc mi i dziecku?

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

tak powinnaś, ponieważ do niektóre choroby mają podoże genetyczne więc warto wiedzieć czy w rodzinie występowały. Jeśli tak to w niektórych przypadkach może to zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na nie. Jeśli lekarz o tym wie to łatwiej może je rozpoznać, wie na co zwrócić uwagę. Nie musisz mówić lekarzowi w jakich okolicznościach poczełas dziecko, bo to go nie interesuje :)
Ale zapytaj się ojca dziecka na co chorował i jakie choroby wystepowały w jego rodzinie

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wiedza dotycząca historii chorób w rodzinie ojca Pani dziecka zdecydowanie może być dla dziecka pomocna. Istnieje bowiem wiele schorzeń, które mają podłoże genetyczne, zaś posiadanie wiedzy czy ktoś z rodziny na takie chorował znacznie ułatwia diagnostykę. Ponadto, istnieje wiele takich schorzeń, jak np. rak jelita grubego, w kierunku których należy się odpowiednio wcześnie badać, jeśli wiemy, że w rodzinie występowały. A zatem warto taką wiedzę posiadać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...