Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów z okolic przeszczepu włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat, pol roku temu mialem zrobiony niewielki przeszczep włosów ponieważ od dziecka mialem zakola(bez wypadania włosów, nigdy nie łysiałem). Teraz zauwazyłem ze kiedy pociagam wlosy z obszrów obok ktorych byl robiony przeszczep oraz nad czołoem, moge je z latwoscia wyrwac. Czasami więcej, czasami mniej. nie moge stwierdzic po zakolach jaki to rodzaj łysienia, czy w ogole jest to lysienie, poniewaz w tych miejscach sa juz przeszczepione wlosy. poza tym wlosy zaczely sie nie ukladac. Zaznacze jeszcze ze przez kilka lat bardzo czesto uzywalem prostownicy glownie na grzywke. Oraz w mojej rodzinie ojciec ani dziadkowie nie łysieją. Czy jest u mnie mozliwe lysienie androgenowe? genetycznie nie jestem na nie podatny. Czy moze przeszczep lub prostowanie mogly przyczynic sie do wypadania? podczas czesania wlosy raczej nie wypadaja, jedynie jak lekko je pociagam. Na pozostalej czesci glowy wlosy sa mocne.

Odnośnik do komentarza
Gość nurse_jackie

Jesli przesadzałeś z prostownicą i nie używałeś jej umiejętnie mogłes bardzo zniszczyć włosy i mogło to być przyczyną ich wypadania. Spróbuj na razie zrezygnować z prostownicy i innych szkodliwych zabiegów i obserwuj, czy stan włosów się poprawia. Dodatkowo może stosuj kosmetyki wzmacniające, aby szybciej zregenerować uszkodzone włosy.

Odnośnik do komentarza

Na pewno sprawdź czy to nie jest łysienie androgenowe, przyda się wizyta u dermatologa i endokrynologa. Jeśli jesteś z Warszawy to tam jest Centrum Zdrowej Skóry i możesz tam się udać na konsultacje. Cenowo są bardzo przystępni, a też holistycznie podchodzą do spraw skóry głowy

Odnośnik do komentarza

Miałem wypadek pare lat temu i niestety musiałem przejść operację , włoski na głowie w miejscu gdzie miałem wygolone podczas operacji mi już nie odrosły. Dlatego zapisałem się na zabieg przeszczepu włosów za pomoca metody FUE. Dzięki temu zabiegowi mam włoski i rosna zdrowe i silne. Zabieg robiłam u dr Tomasza Mierzwińskiego z kliniki Bona Dea w Krakowie

Odnośnik do komentarza

Dwa pytania:
1. Czy zastosowałeś się do zaleceń po zabiegu ?
2. Czy przed zabiegiem robiłeś badania u trychologa bądź dermatologa?

Jeśli cierpisz na któreś z przypadków łysienia i nie zastosowałeś się do zaleceń wówczas będzie potrzebny kolejny przeszczep. Osoby z pewnym typem łysienia -> łysienie postępujące, niestety muszą taki zabieg wykonywać co kilka lat. Włosy po zabiegu powinny być odpowiednio traktowane.
Poczytaj na tej stronie jakie są zalecenia przed i po zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...