Skocz do zawartości
Forum

Uczucie piasku w oczach i suchość w ustach a zespół Sjogrena


Gość Milagrosss

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Milagrosss

Witam,
Od pewnego czasu mam problem z łzami. Otóż prawie ich nie wydzielam. Cały czas mam wrażenie pisku w oczach, pieczenia czy tak jakby coś tam siedziało. Do tego mniej więcej od tego samego czasu co problemy z oczami pojawiła się suchość w ustach. Byłam u okulisty, zapisał krople ale noe nie skutkują. Wyczytałam w necie że to może być zespół sjogrena . Jakie badania powinnam wykonać aby potwierdzić lub wykluczyć tą chorobę.

Odnośnik do komentarza

Tak, skierowanie na badania od lekarza. Nie wiem tylko, czy faktycznie robi się (wszystkie) na NFZ.
Ja ostatnio robilam na przeciwciala przeciwjądrowe i musialam placić.
Chyba,że płaci sie za "wstępne" ANA,czy ANA 2, a dalsza diagnostyka jest juz na NFZ.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą być wynikiem zespołu Sjogrena. Przede wszystkim proszę zatem udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi Pani skierowanie do specjalisty reumatologa. Specjalista skieruje Panią natomiast na wszystkie niezbędne badania, które pozwolą potwierdzić/wykluczyć zespół Sjogrena. Diagnostyka taka jest refundowana przez NFZ.

Odnośnik do komentarza

Przy chorobach reumatologicznych często występuje zespół suchego oka :( Ja choruję na RZS i też mam problemy z oczami, do tego dochodzi mi jeszcze praca przed komputerem (co wiadomo jak działa na oczy). Ja używam kropli nawilżających Hialeye 0,4% i naprawdę jestem zadowolona z ich działania. Szybko przynoszą ulgę i dobrze nawilżają :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...