Skocz do zawartości
Forum

Pęknięcie kości promieniowej


RadekPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Parę dni temu lekarz założył mi szynę gipsową z powodu, cytuje: "Pęknięcie dolnej nasady kości promieniowej" - czy coś podobnego. Złamania nie ma. W piątek będę miał założony gips. Łącznie 3,5 tygodnia usztywnienia.
Mam kilka pytań:
1. Czy palce muszą być unieruchomione? Widziałem przypadki gdy przy podobnym urazie opatrunek kończył się przed palcami. Ja mam zablokowany ruch palców.
2. Czy po zdjęciu gipsu ręka będzie od razu w pełni sprawna? Np. jeśli zdejmą mi 8 czerwca, to 9 czerwca będę już mógł np. robić pompki i jeździć na rowerze?
3. Czy prawie 4 tygodnie usztywnienia to nie za długo? Znajoma miała identyczny uraz i nosiła 2 tyg.

Tutaj zdjęcie zdjęcia RTG, może coś widać...
Przy okazji proszę wskazać gdzie jest to całe pęknięcie? Bo lekarz coś pokazywał, ale nic z tego nie zrozumiałem...

Zdjęcie: Tutaj

Odnośnik do komentarza

Nie tylko w przypadku ewidentnego złamania z przesunięciem odłamów ale także w przypadkach podejrzenia pęknięcia kości bądź naruszenia nasady dalszej kości zakłada się unieruchomienie. W zależności od stopnia uszkodzenia różnie długo trwające. W Pana przypadku uraz dotyczy okolicy przynasadowej wobec czego u osoby młodej wystarczy na ogół ok. 3 tygodne unieruchomienia. Nie wydaje mi się konieczne pełne unieruchamianie palców. Jednak decyzję o tym powinien podjąć lekarz Pana prowadzący. Po okresie unieruchomienia należy wdrożyć odpowiednią rehabilitację obejmującą ćwiczenia własne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...