Skocz do zawartości
Forum

Ciągła anemia


Gość zosia5555555555

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zosia5555555555

Witam, obecnie mam 29 lat, w wieku 14-15 zdiagnozowano u mnie anemie, jako terapie zastosowano zelazo i kontrole. Od tamtego czasu nic sie nie zmienilo, kontrola-zelazo-kontrola, az trafilam na lekarke ktora stwierdzila ze taki juz moj urok i nie zalecila dalszej kuracji, po tym sobie odpuscilam, az nie wrocily wszystkie ksiarzkowe objawy, od tamtej pory sama kupowalam zelazo w aptece i co jakis czas chodzilam na kontrole krwi. Po jakims czasie jak czulam sie dobrze odstawialam zelazo, aby nie "zjesc" go za duzo i tak w kolko. Obecnie od roku biore drogeryjne tabletki, ktore wedlug mnie maja "bezpieczna dawke"
Dzisiaj wrocilam od lekarza, hemoglobina jak zwykle ponizej normy, ale bez tragedii, terapii brak, zostalam zignorowana.
I teraz mam pytanie- czy to ja przesadzam, czy lekarze bagatelizuja sprawe?
Meczy mnie ciagla ospalosc, rozdraznienie, przez jakis czas mialam nawet stany depresyjne...
Dodam jeszcze ze jem warzywa, owoce, mieso a krwawienia mam mniej obfite jak w wieku nastoletnim.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

a może u ciebie chodzi o złe przyswajanie żelaza. Może należy szukać np niedoboru witaminy B6 lub B12 oraz kwasu foliowego - bo one wspomagają wchłanianie żelaza. Tak samo witamina C.
Moja mama miała podobnie, non stop anemia i okazało sie że miała w jelicie polipa, który podkrwawiał. Dlatego też radzę zrobić kolonoskopię. Bo uszkodzenia jelita, nieprawidłowości w śluzówce też mogą powodować złe wchłanianie żelaza.

Odnośnik do komentarza
Gość anemiczka

Ja anemię mam od dziecka. Byłam leczona przez kilka lat, ale bezskutecznie. Miałam robione wszelakie badania itp. W końcu odpuściłam, gdyż nic mi fizycznie nigdy nie było. Gdyby nie badanie to bym nie wiedziała, że mam anemię. Tak sobie żyję, ale teraz zaczęłam myśleć o dziecku. Ciekawa jestem czy moja anemia, której się nigdy nie pozbędę może w jakikolwiek sposób wpłynąć na ciążę, bo jeśli tak to sobie odpuszczę.

Odnośnik do komentarza
Gość karolajna333542354

Mam 16 lat i od 2 lat mam stwierdzona anemie. Problem ciągle nawraca. Miesiąc temu miałam żelazo w normie (55) a wczoraj już sie okazało ze mam 20 ( norma od 33). I tak w kółko badania robie ale nic szczególnego nie wychodzi dostałam skierowanie na hematologie a na razie końska dawka FERRUM LEK. Jest rewelacyjny i szybko wracam do życia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...