Skocz do zawartości
Forum

Odleżyny u osoby dorosłej


Gość dreska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
co moge zrobic w takiej sytuacji:
mój ojciec ze wzgledu na ciezki stan zdrowia (walka z nowotworem) przebywa w hospicjum. Nie podnosi sie praktycznie wcale pielegniarka dokarmia go ale ma mocne odlezyny i niestety wszystko zawodzi, jak walczyc z tymi odlezynami???

Odnośnik do komentarza

Najprostszą metodą leczenia odleżyn są pijawki
pomagają w 100% od pierwszego przystawienia
Miejsca stają się dokrwione i wszystko wraca do normy jakby ręką odjoł...
Na dzisiejsze czasy nie ma lekarstwa działającego od środka
Pozdrawiam
PS.. W hospicjum będzie to troche utrudnione
ale przecież chodzi o zdrowie /a to jest wartość nadrzedna/
ale należy uważać aby kuracje zaczynać od góry aby przeprowadzić krew od serca /wiec trzeba zrobić kilka zabiegów/
Proszę się skontaktowac z gabinetem hirudoterapii
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

O proszę, o pijawkach nie wiedziałam a może kiedyś usłuszałam ale nie zapamiętałam. W walce z odleżynami bardzo ważne jest już wcześniejsze zapobieganie - zanim się pojawią: oklepywanie, masaż, są specjalne materace, maści. Jeśli chodzi o leczenie to podpowiem to co sama wyczytałam, usłyszałam: np. miód manuka stosuje się w leczeniu odleżyn, nawet tych bardzo zaawansowanych. Są też specjalne opatrunki hartman.

Odnośnik do komentarza

Witaj,
ja miałam doświadczenie z odleżynami u swojej babci.
Musiała być interwencja chirurgiczna- oczyszczenie rany, podanie antybiotyków. Nie chcę Cię straszyć, ale odleżyny to bardzo poważna sprawa, może skończyć się tragicznie- sepsa. Czy tam w hispicjum nie oglądał taty żaden chirurg??
To musi zobaczyć chirurg. U mojej babci był lekarz internista najpierw i on powiedział, że potrzebna jest wizyta chirurga. Akurat pewnego razu, babcie zabralo pogotowie, więc już w szpitalu wszystkim się zajęli, okazło się konieczne również podanie antybiotyku. Materac orzeciwodlezynowy jeśli nie macie z pewnością warto kupić, gdyż pomaga zapobiegać nowym odleżynom i podnosi komfort leżenia. Najpierw kupuje się go za pełną kwotę- klikaset złotych (genrlanie ceny od 200), ale z kwitkiem od lekarza zwrócą większą połowę kasy.

Odnośnik do komentarza

Polecam szczególnie kosmetyki od Over https://over-clean.pl/pl/grupa-kosmetyki/ - są specjalnie stworzone do pielegnacji osób przebywających w bezruchu. Szczególnie cud krem - który dobrze nawilża oraz natłuszcza skórę.
Pamietaj również o
materacu przeciwodleżynowym,
częstym odwracaniu osoby leżącej w łóżku,
dbaniu o to, aby na łóżku i ubraniu nie było żadnych zagięć np. żeby się prześcieradło nie podwijało się w rulon,
dbaniu o to żeby osoba w łóżku była sucha, należy wycierać często z potu i dbać o higienę sfer intymnych.

Odnośnik do komentarza

Takich rzeczy nie można lekceważyć. O odleżyny trzeba odpowiednio zadbać. W przypadku osoby leżącej konieczny będzie materac przeciwodleżynowy. Ponadto przydadzą się kosmetyki, które będą zapobiegały powstawaniu takich odleżyn. Tutaj  https://www.manada.pl/pinol-krem-ochronny-przeciw-odlezynom-100-ml-dlugi-termin-waznosci masz taki krem. Zawiera olej z rokitnika, ekstrakt z aloesu i nagietka oraz olejek z drzewa herbacianego. Pielęgnuje i chroni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...