Skocz do zawartości
Forum

Stan zapalny po strippingu i miniflebektomii


Gość da...73

Rekomendowane odpowiedzi

Gość da...73

Witam
Miesiąc temu miałem usuwane żylaki. Był to stripping długi oraz miniflebektomia.
Wszystko goi się dobrze, jednak dwa dni temu w okolicach wewnętrzenej strony uda (blisko pachwiny), zrobił się stan zapalny.
- Obrzęk, zaczerwienienie, duży ból (połączony z zaburzeniem czucia na skórze, tak jak po zabiegu miałem) i wyczuwalny pod skórą twardy, długi na kilka centymetrów i dosyć gruby pręg (coś jakby kawałek długopisu było pod skórą).
Byłem u chirurga który mi robił operację. Powiedział, że jest to normalna rzecz, że to są odnogi po usunięciu żyły odpiszczelowej, których nie było widać i których on usunąc nie mógł przez to.
Ma to zakrzepnąć i zarosnąć. Nie mam brać żadnych leków rozrzedzających krew ani nie smarować żadnymi maściami z heparyną. Jedynie brać przeciwbólowo ibuprom.

W związku z tym mam dwa pytania.
1. Czy mam to jeszcze z kimś konsultować, robić jakieś USG nogi, żeby miec pewność, że są to te pozostałości po usuniętej żyle a nie jakaś dobra żyła?
2. Lekarz powiedział, że takie coś może mi się robić nawet do kilku miesięcy po zabiegu - inne nieusunięte pozostałości będą się zakrzepiać i zarastać. Czy w związku z tym, przy każdej takiej sytuacji mam lecieć do lekarza? Bo ja odróżnić sam nie potrafię czy jest to zakrzepowe zapaleni żył dobrych czy tych pozostałości.

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
DC

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...