Skocz do zawartości
Forum

Grzybica przy bielactwie


Gość Kasiula5

Rekomendowane odpowiedzi

nie bardzo wiem o co chodzi mojej skorze, ze ciagle mam z nia jakies problemy… dlugo musialam znosic bielactwo, w sumie nadal mam plamy, a teraz dolaczylo cos co wyglada paskudnie, bo skora się luszczy i ma jeszcze inny kolor :O ja nie wiem, jest możliwe ze by po bielactwie dostac grzybicy? to jst powiazane? jak to leczyc w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Opis może wskazywać na łupież pstry, spowodowany przez drożdżaki z gatunku Pityrosporum ovale (inna nazwa Malessezia furfur) bytujące na skórze u każdej osoby. W przypadku zaistnienia sprzyjających warunków, mogą̨ stać się czynnikiem etiologicznym różnych chorób skóry, w tym łupieżu, łupieżu pstrego. Malessezia furfur produkuje kwas azelainowy, który hamuje wytwarzanie melaniny, barwnika nadającego kolor skóry, stąd powstają białe odbarwione plamy. Wykwity te są podobne do plam bielaczych. Występują też wykwity rumieniowo-złuszczające o brunatnym zabarwieniu. Wskazana jest wizyta u dermatologa w celu ustalenia ostatecznego rozpoznania i dalszego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...